TC Kimlik No
Şifre

Şemsettin Baş: “ Basit hatalarımızı azaltmalıyız”

16/11/2014 20:36

Baş Antrenörümüz Şemsettin Baş, Çorlu Belediyesi galibiyetinin ardından yaptığı açıklamada basit hatalar ve kaçan faul atışlarından yakındı.

Şemsettin Baş: “ Basit hatalarımızı azaltmalıyız”

 

Takıma fiziksel olarak kondisyon yüklediklerini ve sporcularının yorgun olduğunu belirten Baş, “ Basit hatalarımız bizim en büyük problemlerimizden birisi. Bunları azaltırsak çok daha iyi olacağız. İlk devre 9 toplamda 21 tane top kaybımız var. Bu hafta 19 tane faul kaçırdık. Geçen haftada 15 tane kaçırmıştık. Bunlar çok fazla. Bunları minimum düzeye indirmeliyiz. Çünkü çok daha fazla zorlu maçlarımız var. Bu aralar takıma yükleme yapıyoruz. Takımda aslında yorgun. Bizim yükselişe geçeceğimiz zaman Aralık ayının başı. Zaman daralıyor. Çok kötü 2 tane yenilgimiz var. Bunları telafi etmek için ekstra galibiyet çıkarmak zorundayız. Çorlu takımı geçen hafta kendi evinde Kepez Belediyespor’u yendi. Işık ile kafa kafaya oynadılar. Önümüzdeki hafta Işıkspor ile deplasmanda oynayacağız. Bu maç bizim kaybettiğimiz maçların telafi maçı niteliğinde. Bu basit hatalarımızı aşağı çekebilirsek son ana kadar şampiyonluğa oynayacağımıza inanıyorum. Kaybederken bile son ana kadar mücadele etmek zorundayız. Geçen hafta bunun ışıklarını vermeye başladık. Bursaspor’u hak eden bir takım yaratmak istediğimiz söylemiştim. Çocuklarımız bu şekilde mücadele etmeye devam ederlerse başarıya gideceklerini biliyorlar” dedi.

Salonu dolduran taraftarlarımıza da değinen Baş, “Bizim itici gücümüz taraftar. Biz taraftarımız ile varız. Bursa şehri bu taraftarla var. Biz kazandığmız takidrde taraftarımız bu salona sığmayacak. Bugün de bizi yalnız bırakmadılar. Müthiş desteklediler. Onlardan ricamız bizleri bırakmasınlar “ dedi.

 

Gökhan: “ Başarı için çok çalışacağız”

Yeni transferimiz Gökhan Keser maçın ardından yaptığı açıklamada yeni takıma dahil olduğunu bundan sonraki süreçte çok daha iyi oynayacaklarını belirtti.

Gökhan sözlerini şöyle sürdürdü; “Güzel bir galibiyet aldık. Bundan sonrasi da inşallah böyle gider. Bursaspor’un başarısı için elimizden geleni yapacağız. Başarı için çok çalışacağız. Bu maçlar önemli değil önemli olan play-off maçları. Taraftarlarımız müthiş. İnşallah başarılı oldukça daha çok taraftarımız gelir” dedi.