TC Kimlik No
Şifre

Arşiv Haber

23/12/2005 15:49

Bursaspor`un hazırlanan tüzük taslağı Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerinde yapılan basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.Toplantıya Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hasan Erdem ve Av.Hakan Öztürk`ün yanı sıra kulüp avukatımız Oya Eroğlu katıldılar.

Yönetim Kurulu üyemiz Hasan Erdem yaptığı konuşmada, Bursaspor`un 4000 dolayında olan üye sayısında birçok üyenin bilgilerinde eksiklik olduğunu vurguladı. Erdem ``Kurumların yükselebilmeleri için üyelerinin sahipliği çok önemlidir. Bursaspor Kulübü`nün sahibi olan üyelerimizin profillerinin yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor.Bugüne kadar üye bilgilerinin güncellenmesinin ihmal edildiğine inanıyorum. Bazı üyelerimize telefonla ulaştığımızda ``ben Bursaspor üyesi değilim`` diyenler bile çıkıyor.Hazirun cetveline baktığımızda 4000 üyenin mevcut olduğunu görüyoruz. Ancak kongrelere katılım 1000 i bile bulmuyor. Üye aidat borçlarının toplamı ise 550.000 YTL yi buluyor.Bu para ile 2 adet futbolcunun ödemeleri gerçekleşir.Bu konuda 4 kişilik bir tahsilat ekibi oluşturduk. Bu ekipteki arkadaşlarımız üyelere telefonla ulaştıktan sonra adreslerine gidip borçlarını tahsil edecekler. Yeni tüzük ile gelecek olan yeniliklerden bir tanesi ise borçlarını ödemeyen üyelerin üyelikleri ise belli bir müddet süreden sonra düşebilecek. Üyelerimizin hem üye profillerini güncellemelerini hem de üye aidatlarını ödemelerini rica ediyoruz.`` dedi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Av.Hakan Öztürk ise oluşturulan tüzük komitesinin 3 aya yakın bir süredir yenileme çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Öztürk şöyle devam etti; `` Bu hazırlanan tüzük şuan için taslak halindedir. Kesin halini Ocak ayı başında alacak. Başkanımız Levent Kızıl şuanki taslak tüzüğü eski başkanlarımıza sundu. Kulüp Avukatımız Oya Eroğlu ise Dernekler masası ile görüşmelerini sürdürüyor. Ayrıca 27 sayfa olan tüzükten çoğaltıp üyelerimize posta yoluyla ulaştıracağız. Üyelerimizin tüzük taslğaını incelediklerinde cevaplarını bizlere internet - fax- telefon yoluyla iletmelerini istiyoruz. Yüksek katılımlı bir kongrenin yapılması için mesai saati dışında, şehir merkezinde ilk toplantı 3`te 2 çoğunluk sağlanırsa 18-19 Ocak tarihlerinde yapmayı planlıyoruz ancak bugüne kadar ilk oturumlarda yeter sayıya ulaşılamamış. Bu tüzükte yeni kurullar oluşturuluyor. Divan Kurulu,Seçme Sicil Kurulu, Disiplin Kurulu oluşturulacak. Divan kuruluna, - Tüm kurucu üyeler,

- En az bir sefer görev yapmış KULÜP başkanları,

- İki dönem ikinci başkanlık yapmış üyeler,

- Seçim ile gelen organlarda üç dönem görev yapmış üyeler,

- Önceki dönemlerde Yönetim, Denetleme, Disiplin Kurullarında asıl üye olarak görev yapmış üyeler ve 20 yılını doldurmuş üyeler seçilecekler. Takriben 100 dolayında bir katılımın gerçekleştirileceği Divan Kurulunun karar alma yetkisi yok. Karar alma yine Yönetim Kurulunun görevi olacak. Ancak Yönetim Kurulu görevinden ayrılsa dahi Divan Kurulu değişmeyecek süreklilik arz edecek. Üyeler ile iletişimi sağlamak için Seçme Sicil kurulu oluşturuyoruz. Bu sayede kurul her yıl üyelerle irtibata geçerek bilgilerini günceleyecek. Ayrıca bu tüzükte üyeliği kabul olan kişi daha önce 3 yıl bekledikten sonra olan oy kullanabilme hakkını 2 yıla düşürüyoruz. Artık son anda tuvalet kenarlarında listeler yapılmayacak. Yönetime talip olan başkan adayları kongreden 1 hafta önce aday olduğunu belirten yazıyı 2 gün önce ise Yönetim Listesini Divan Başkanlığına vermek zorunda olacak.Belirtmeyenler ise seçime giremeyecekler. Ayrıca önemli bir konuda Sportif A.Ş. kurabilme yetkiside verilecek. `` dedi.

TÜZÜK TASLAĞINI İNDİR

Untitled Document