TC Kimlik No
Şifre

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

13/10/2014 20:14

29 Eylül 2014 tarihinde yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle ertelenen Divan Kurulu toplantısı Özlüce Tesisleri’mizde çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirildi.

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya başkanlığında gerçekleştirilen Divan Toplantısı’nda kulübümüzün idari ve mali durumu, yeni transferler ve takımın durumu hakkında görüşmeler yapıldı. 


BAŞKAN RECEP BÖLÜKBAŞI: “PROJELER HAZIRLIYORUZ”

Projelerle ilgili açıklamalarıyla sözlerine başlayan Başkanımız Recep Bölükbaşı Divan Üyelerine şu açıklamayı yaptı:

“4 ay gibi bir zaman önce yönetim kuruluna geldik ve görevi devraldık. Bursaspor’a faydalı olmaya çalışıyoruz. İşimiz kolay değil. Biz büyük bir camiaya sahibiz. Bunların altından kalkabilecek güçteyiz. Bunu istersek yapabiliriz. Bursaspor’un mali durumunu biliyoruz. Büyük borçlar söz konusu. Biz para istemiyoruz tuttuğumuz balığın pişirilmesinde yardımcı olunmasını istiyoruz. Projeler hazırlıyoruz. Göreve geldiğimizde Proje ve AR-GE başkanlığı kuruldu. Burada projeler yaratmak ve akabinde Bursaspor camiası, taraftar, iş adamlarından gelecek projeleri değerlendirebilmek ve hayata geçirebilmek. Bir tanesi elektrik projesi. Bu projeden hedeflediğimiz rakam en az her yıl 5 milyon TL. Bunu yapabilecek iyi bir kadro kurduk. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla görüşüyoruz. Olumlu cevaplar aldık. Onun akabinde, Bursa’nın ulaşımında kullanılan BUKART var. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe’ye çok teşekkür ediyoruz. BUKART, Passolig ile entegre edildi. 1.2 milyon PASSOLİG kullanımına ulaşırsak yılda 40-45 milyon TL kalıcı gelir bekliyoruz. Bunun dışında yine çalışmalarımız var. Lisanslı ürünlerle ilgili gıda üzerine çalışmamız var. Benzinlik olayı var. Beleye meclis komisyonlardan geçti. Ayın 16’sında meclisten tekrar geçeceğini düşünüyorum. Tüm siyasi partilere mensup meclis üyesi arkadaşlarımızın Bursaspor’a onay vereceklerini düşünüyorum. Borçlar gerçekten yüksek. Borçları ödeyebilmemiz için bunlar gerekli. Stadın tamamlanması konusunda hızlı bir çalışma var. Bunlarla ilgili 3 tane toplantı yaptık. İnşallah oranın da isim hakkı başta olmak üzere, tribünler, kapılar, dükkanlar ve başka olabilecek gelirler Bursaspor’a devredileceği başkanımız tarafından ifade edildi.”

“54 MİLYON TL KULLANDIĞIMIZ KREDİ VAR”

“Şu anda bizim kullandığımız aşağı yukarı 54 milyon TL’ye yakın kredi var” diyen Başkanımız Recep Bölükbaşı, “Yönetimi devraldığımızda 31 milyon TL kadar kullanılmış kredi vardı. Bu kredi 1 faktöring ve 3 farklı bankadan kullanılmış. Geldiğimizde limitler tükenmişti. 31 milyon TL’nin üzerine 23 milyon TL ödenmesi gereken futbolcu alacakları, kulüp alacakları, yabancı menajer alacakları vardı. Bunları da krediden çektik. 7 milyon 620 bin TL giden futbolculardan tasarruf sağladık. 10 milyon 600 bin TL ödenmesi gereken rakam ödedik. Mayıs sonuna kadar da 40 milyon TL kadar paraya ihtiyacımız var. Her maç galibiyetinde 1 milyon 100 bin TL para alıyoruz. Borçların ödenmesi için projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bunlarda da başarılı olacağımızı düşünüyoruz. En azından yüzde 70’ini mayıs ayına kadar bitirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. “

“İYİ TAKIM KURDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUZ”

İyi takım kurulduğunu belirten Başkanımız Recep Bölükbaşı, “İyi takım kurduğumuzu düşünüyoruz. Her ne kadar 5 maçta 3 mağlubiyet alsak da deplasmanda hem Rize hem de Gençlerbirliği’ni yendik. Mersin’de mağlup olduk. Mersin’in açıklamasına karşın biz de bir açıklamada bulunduk. Aslında kulüpler arasında biz böyle bir olayın olmasını istemiyoruz. Cevap vermesek neden sessiz kalıyorsunuz deniliyor. Bunun kararını kamuoyuna bırakıyorum. Ben menfaatleri korumak adına gerekli açıklamaları yaparım.  Yeni aldığımız transferlerin takıma uyum sağlayacağına inanıyorum. Bursaspor’un bundan sonraki maçlarda daha iyi olacağını, güzel futbolunu devam ettireceğini düşünüyorum. Şu anda 6 puanla 9’uncu sıradayız. Diğer takımlara baktığımızda onlar da daha istenilen seviyede değiller. Benim öngörüm 10’uncu haftaya kadar beklemek gerekiyor. 10.haftanın ardından takımlar dengeyi sağlayacaktır” dedi. 

“BURSASPOR İYİ YOLDA”

Bursaspor’un iyi yolda olduğunu ifade eden Başkanımız Recep Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bize göre Bursaspor iyi yolda. Tabii ki eleştirilebiliriz. Biz onlardan faydalanmak istiyoruz. Bizim yönetimde görev dağılımı yaptık ancak iki görev dağılımı yapmadık. Biri futbol şube sorumluluğu, diğeri basın sorumluluğu. Önümüzdeki günlerde belki görev değişikliği yapabiliriz. Ama şu an daha öncelikli konularımız var.”

“SEYİRCİ GELMEDİĞİ İÇİN HASILAT ALAMIYORUZ”

“Bursaspor’un da beklentileri var” diyen Başkanımız Recep Bölükbaşı, “Seyirci gelmediği için hasılat alamıyoruz. Seyirci olmadığı için reklam alamıyoruz. Seyirci olmadığı için güçlü tezahüratı alamıyoruz. Beşiktaş maçında eğer seyircimiz olsaydı herhalde sonuç daha farklı olurdu. O yüzden ben taraftarımıza sesleniyorum, güçlü Bursaspor isteniyorsa lütfen Passolig alsınlar. Alsınlar ki takımlarını hem maddi hem de sonuç yönünden desteklesinler. Diğer İstanbul kulüplerinin sattığı PASSOLİG rakamları ortada. Konyaspor bu sezon Avrupa hedefi koydu. 40 bin dolayında PASSOLİG sattılar. Bizim 14 bin dolayında PASSOLİG satışımız var. Yönetim kurulu olarak gerçekten görevlerimizi yaptığımızı düşünüyoruz. Maalesef store ürünlerimizin aynısı, çakma ürünler satılıyor. Bunu bilinçli taraftarla çözebiliriz. Bu ürünleri kesinlikle almamaları gerekiyor. Bursaspor’u düşünmemiz gerektiğine inanıyorum” şeklinde konuştu. 

“SABIRLI OLACAĞIZ”

UEFA ile yapılan yazışmadan bahseden Başkanımız Recep Bölükbaşı, “Sabırlı olacağız. İşimizi yapacağız. İnşallah sezon sonunda ilk 5’in içinde olacağız. UEFA ile ilgili bir yazışma var. UEFA borç ile ilgili kulüplere yılda 2 kez bu yazışmaları yapar. Bu yazışma eski yönetim zamanında da yapılan bir yazışma. Bu konuda yazışmayı en geç yarın öbür gün göndereceğiz. Futbolcularla ilgili yazılar çıktı. Yaklaşım 12 Milyon TL alacakları var doğrudur. Ama UEFA’ya yazacağımız yazıda bu borcun olmadığına dair yazı göndermemiz gerekiyor. Bununla ilgili futbolcularla toplantı yaptık. Sağ olsunlar bununla ilgili yardımcı oldular. İnşallah önümüzdeki günlerde paranın bir kısmını, ya da tamamını öderiz” diye konuştu. 

“BURSASPOR HER YIL ŞAMPİYONLUĞA OYNAMALI”

Kulüpler Birliği Toplantılarına 7 yıldır katıldığını ve çok iyi ilişkiler kurduğunu belirten Başkanımız Recep Bölükbaşı şu ifadeleri kullandı;

“ Kulüpler Birliği Toplantılarında her kulüp kendini düşünüyor. İstanbul takımları yayın gelirinde şampiyonluk sayıları fazla olduğu için biraz daha fazla alıyorlar. Biz orada da konuşuyoruz. Olması gerekenleri söylüyoruz. Ben 7 sezondan beri Kulüpler Birliği toplantılarına gidiyruz. Oradaki insanlar ile iyi ilişkiler içerisindeyiz. Şimdi futbolcularımıza 12 Milyon TL borcu gönül ister ki hepsini peşin ödeyelim. Biz yönetime geldiğimizde 23 milyon ödenecek borç vardı. İstesem ben onları da sallardım. Ben futbolcular ile beraberim. Soyunma odasında da beraberim. Antrenmanda da.. 4 tane kaptanımız ile sürekli görüşüyorum. Her şey güvene bağlı. O arkadaşlarımız taahhütnameyi imzalamayabilirlerdi. Hepimiz bir geminin içerisindeyiz. Şimdiye kadar 23 tane başkan geçmiş. O kadar yönetim kurulu geçmiş. Kimisi başarılı olmuş. Sonuçta biz de gideceğiz. Ama Bursaspor bir tane. Bursaspor şuanda Türkiye’nin en büyük şehir takımı. Her sene şampiyon olması lazım. Olamıyorsan 2.3. bitirmesi gerekir.  Bir tane dışarı da hakemimiz var mı? Bir tane Cem İyihuylu var. Bir İsmail Ertekin Hocamız azim etti. Kendisini tebrik ediyorum. Balıkesirspor’u nereden nereye getirdi” dedi. 


“ÇALMADIĞIMIZ KAPI YOK”

Forma reklamı ile ilgili yöneltilen soruya ise Başkanımız Recep Bölükbaşı, “Bizim çalmadığımız kapı yok. Ancak kimse vermiyor. İstanbul’da bazı şirketler var onlar da randevu vermiyorlar. Bu konuda yardımlarınız olursa sevinirim. Bu yalnız bizim değil diğer kulüplerin de sorunu. Bursaspor şampiyon olduğunda herkes Bursaspor markasını kullandı. Büyük firmalar var. Bursa’nın havasını suyunu kullanıyorlar. Sonuçta beklenti içindeyiz.. Bu benim ayıbım değil. Bir taraftan başarı, bir taraftan şampiyonluk isteyeceksiniz, kalıcı gelir yok. Bursa verecek biz ümidimizi kaybetmedik. Biz bu aşamada projeleri hayata geçirip gereğini yapmaya çalışacağız” cevabını verdi. 

“ALDIĞIMIZ FUTBOLCULAR ORTADA”

Yeni transferlerle ilgili açıklamada bulunan Başkan Recep Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aldığımız futbolcular ortada. Josue’nin kulübüne 250 bin Euro kiralama bedeli, kendisine de 600 bin Euro, 30 maç oynarsa da 50 bin Euro vereceğiz. Bakambu ile 4 yıllık imzaladık. 1 milyon 800 bin Euro bonservis kendisine de 800 bin Euro. Traore 1 milyon Euro yıllık verdik. Maç başı yok. Aydın Karabulut’ta sıkıntılar oldu. 850 bin Euro’ya aldık. Sakat olduğu için hocamız ameliyat olmasını istedi. Şu an antrenmanlara başladı. Önümüzdeki günlerde bakacağız. Holmen’i Fenerbahçe’den bedelsiz aldık. Kendisine 1 milyon 50 bin Euro ödüyoruz. Emre Taşdemir 19 yaşında. 18 kulübün istediği bir futbolcuydu. Şu anda milli takımda. Aziz Eraltay daha fazla uyum sağladı. Bursaspor’a gelecekte fayda sağlayacak arkadaşımız.”

“SONUÇLAR GELDİĞİNDE YORUM YAPMADAN PAYLAŞACAĞIZ”


“Denetimlerden sonra Körüstan yönetimini mahkemeye verecek misiniz?” sorusuna Bölükbaşı, “İçişleri Bakanlığı’ndan şikayet üzerine denetleme geçirdik sonuçları gelmedi. Uluslararası denetleme firmasıyla da anlaştık. 1 hafta içerisinde sonuçlar gelecek. Eski yönetim şunu yaptı, bunu yaptı diyemeyiz. Günah işleriz, ön yargılı oluruz. Sonuçlar geldiğinde yorum yapmadan basın önünde okuyacağız. Onun içerisinde ne var ne yoksa kamuoyu takdir edecek. Ben hiçbir arkadaşımı suçlayamam. Bazen şanssızlığınız olur” yanıtını verdi.

 


Etiketler : ,
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı