TC Kimlik No
Şifre

Arşiv Haber

23/12/2005 10:24

Başarıya giden yolda en büyük güvencenin takım içi uyumdan geçtiğine dikkat çeken tecrübeli krampon, "Süper Lig hedefine hepimiz baş koyduk" dedi.

ÇOK MUTLUYUM
Bursaspor`un defanstaki en büyük kozlarından birisi olan Ünsal Aka, ilkyarıdaki 17 maçın tamamında forma giyerek, Yeşil Beyazlı takımın başarısına en önemli katkıyı sağlayan isimler arasında yer aldı. Egemen, Miu ve Ömer Aysan ile defansta büyük bir uyum içerisinde görev yapan tecrübeli futbolcu, sezonun ilk devresini Bursa hakimiyet`e değerlendirdi. Öncelikle yakalanan başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Ünsal, sözlerini şöyle sürdürdü:

SAVAŞTIK, KAZANDIK
"Tüm Bursa`nın özlediği bir tabloyu yakaladık. Hedeflediğimiz puanın bile üstüne çıktık. Ancak bu kolay olmadı. Çok çalıştık ve bunun karşılığını aldık. Sezon başında herkesin bizi favori olarak göstermesine rağmen buna sığınmadık. Maçların sahada kazanılacağını herkese gösterdik. Takım olarak çok iyi savaştık ve mücadele ettik. Hedefe giden yola tüm arkadaşlarımla birlikte baş koyduk."

EN İYİSİ BİZİZ
"Futbol kamuoyu Bursaspor`u Süper Lig`e çıktı olarak gösteriyor. Ancak biz matematiksel olarak bunu başarmadığımız sürece, aynı ciddiyet ve hırsla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Antrenmanlarda gazozuna maç yaparken bile, herkes kazanmak için mücadele ediyor. Sanırım başarının altında yatan gerçek bu. Lig A`nın en iyi takımı Bursaspor`u hedefine taşımak boynumuzun borcu. Puan durumu da bunun göstergesi. Takım içindeki mükemmel arkadaşlık ortamı ise en büyük güvencemiz. "

GEÇİT VERMEYİZ
Ligin ikinci yarısının çok daha zorlu geçeceğinin altını da çizen Ünsal şöyle konuştu: "Bizim şu anda kredimiz var. Bütün iddialı takımlar takviye yaparak ikinci devreye girecek. 3 puanlık sistemde her şeyin olabileceğini varsayarak, kimseye geçit vermek istemiyoruz. Antalya, Sakarya, İstanbul, İstanbul Belediye ve Altay zirveyi zorlayacak ekipler. Ancak biz hepsiyle kendi sahamızda oynayacağız"

DİKKATLİ OLALIM
"Bu avantajı mutlaka kullanacağız. Ayrıca, geçtiğimiz yıl ile bu sezonun takımı arasında çok fark var. Öncelikle daha kaliteli ve işi bilen bir kadroya sahibiz. 2.Lig`i iyi tanıyan oyuncular çok daha fazla. Taraftarlarımızdan da ricam, sadece takımlarını desteklesinler. Onlar yanımızda olduğu sürece biz daha güçlüyüz. Ben şahsen seyircisiz veya sürgünde bir maç oynamak istemiyorum."