TC Kimlik No
Şifre

Pilot Takımımız Sezonu Açtı

25/07/2014 19:53

Pilot Takımımız, Yeşil Bursa A.Ş. bugün Minareli Çavuş Tesisleri’nde yapılan törenle sezonu açtı.

Pilot Takımımız Sezonu Açtı

Minareli Çavuş Spor Tesisleri’nde gerçekleşen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Başkanımız Recep Bölükbaşı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ali Büyükkurt, Ali Turan ve Sadettin Garip’in yanı sıra Yeşil Bursa Başkanı Mehmet Küçükyalçın ve BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk katıldı.

Açılış töreni öncesinde takımımızın hayırlı bir sezon geçirmesi için kurban kesildi ve dualar edildi. Daha sonra Yeşil Bursa Başkanı Mehmet Küçükyalçın, Başkanımız Recep Bölükbaşı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe konuşmalar yaptı. Törenin sonunda ise Başkanımız Recep Bölükbaşı ve Belediye Başkanımız Recep Altepe penaltı atışı yaptı.
 

Recep Bölükbaşı: “Hedefimiz 2.Lige çıkmak”

Başkanımız Recep Bölükbaşı sezon açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Başta Sayın Recep Altepe olmak üzere burada sezon açılışımıza katılan herkese hoş geldiniz diyorum. Bugün çok hayırlı bir iş için burada toplandık. Kurbanımızı kestik. Sayın Altepe bizi onurlandırdı, bizi burada yalnız bırakmadılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Yeşil Bursa A.Ş. Bursaspor’umuzun pilot takımı. Takımımız şuan 3.ligde fakat hedefimiz 2. lige çıkmak. Başkan ve Yönetim Kurulu çok yoğun çalışma içerisindeler. Hocamız Faruk Korkmaz’a, yardımcı antrenörlerimize ve Türkiye’nin en genç futbolcu kadrosuna başarılar diliyorum. Bizde Bursaspor olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Hep yanınızdayız. Ben tekrar Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve BTSO Meclis başkanımıza ve tüm konuklara teşekkür ediyorum.”

Recep Altepe: “Şehrimizi markası Bursaspor”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, futbolun dünya üzerinde büyük bir yeri olduğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Çok değerli katılımcılar, çok değerli futbolcular hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyor hoş geldiniz diyorum. Bursa’mızın gözbebeği Yeşil Bursa A.Ş.’nin açılış töreni gerçekleşmiş bulunuyor. Gerçekten Yeşil Bursa bizim için çok önemli. Onun için bizler buradayız. Bundan sonra takımımızın başarılı olması için her türlü katkıyı da sağlayacağız. Burada yapılan tesiste en güzel şekilde desteğimizin göstergesidir. Bursa’mızın en önemli iddialarından biride kentimizin spor kenti olması. Bizlerde yatırımlarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz. Bursa’ya yakışan bu, Bursa’ya başarı yakışır. Bursa şehrinin ismini tüm dünyada başarılı bir şekilde duyurulmasını umuyoruz. Sağlıklı bir gençlik ve sağlıklı bir nesil için bu tür yatırımlarımız devam edecek. Dünya’nın her yerinde futbol ön planda. Her kesimden insan maçlar izliyor, stadyumlara gidiyor ve ligleri takip ediyor. Şehrimizin markası olan Bursaspor her şeyden önemli. Yeşil Bursa’da bizim için çok önemli. Bursaspor’un yanı başında olan bu kulübümüz hem Bursa’ya hem de ülke futboluna önemli değerler kazandıracak olan Yeşil Bursa’nın başarısı hepimizi mutlu edecektir. Bizlerde bu başarı için elimizden gelen katkıyı sağlamaya hazırız.” 

 

Mehmet Küçükyalçın: “Türkiye’nin en genç kadrosuyuz”

Yeşil Bursa A.Ş. Başkanımız Mehmet Küçükyalçın açılış konuşmasında Türkiye’nin en genç kadrosuna sahip olduklarını vurguladı ve sözlerini şöyle sürdürdü;  “Öncelikle açılışımıza Başkanımız Recep Bölükbaşı, Belediye Başkanımız Recep Altepe ve siz değerli konuklarımıza hoş geldiniz diyorum. Takımımız şuan Türkiye’deki profesyonel takımlar içerisinde en genç yaş ortalamasına sahip. 20 oyuncumuzun 18’i Bursaspor ve Oyak Renault alt yapısından gelen oyuncular. En genç yaş ortalamasına sahip takım olmasının dışında da hedef takımı. Sizlerin desteğiyle bu yıl bu takım 2. lige çıkacak. Bursaspor 1986 - 1987 sezonunda yakaladığı başarıyı 2014 – 2015 sezonunda da yakalayacak. Biz pilot takım olarak sadece futbolcu anlamında değil, bizler yönetim kurulu olarak da pilot takımız. Genç bir yönetim kurulumuz var. Hepsi işlerinde başarılı arkadaşlar. Hayattaki tek amaçları Bursaspor’a hizmet edebilmek. Burada olan herkese teşekkür ediyorum.” 


Etiketler : ,
 • Pilot Takımımız Sezonu Açtı
 • Pilot Takımımız Sezonu Açtı
 • Pilot Takımımız Sezonu Açtı
 • Pilot Takımımız Sezonu Açtı
 • Pilot Takımımız Sezonu Açtı
 • Pilot Takımımız Sezonu Açtı
 • Pilot Takımımız Sezonu Açtı
 • Pilot Takımımız Sezonu Açtı
 • Pilot Takımımız Sezonu Açtı
 • Pilot Takımımız Sezonu Açtı
 • Pilot Takımımız Sezonu Açtı