TC Kimlik No
Şifre

Bocce’de Sezon Tamamladı

14/03/2014 17:10

Bocce'de 1. lig ve 2. lig final etabı Mersin'de yapıldı. 2. ligde şampiyon belli olurken, 1. ligde ise play off'ta yarışacak takımlar belirlendi.

Bocce’de Sezon Tamamladı

Bocce'de 1. lig ve 2. lig final etabı Mersin'de yapıldı. 2. ligde şampiyon belli olurken, 1. ligde ise play off'ta yarışacak takımlar belirlendi.


Türkiye Bocce 1. ligi ve 2. ligi final etabı, Mersin Toroslar Bocce Salonu'nda oynandı. Final müsabakaları, Petank ve Volo disiplinlerinde gerçekleştirildi. Müsabakaların ardından 2. lig sıralaması belirlenirken, 1. ligde ise şampiyonluk yarışı için play-off oynayacak 6 takım belirlendi. 


Bursaspor’umuzun da yer aldığı 16 takımın yarıştığı birinci ligde ise ilk 6'ya girerek play-off oynamak ve şampiyonluk iddiasını sürdürmek için takımlar büyük bir mücadele ortaya koydu.

Antrenörümüz Ahmet Yaratılmış’ın çalıştırıcılığında sporcularımız Adem Keskin, Ömer Sarı, Enes Kofoğlu, Emine Dursun, Gözde Özgün, Nalan Delibaş ve Edanur Özgen müsabakalarda Bursaspor’umuzu temsil ettiler.

Petank takım müsabakalarında takımımız oynadığı 5 maçın 4’ünü alarak etabı 3.sırada tamamladı. Altın nokta mücadelesinde ise sporcumuz Nalan Delibaş topladığı 28 puan ile etabı 1.sırada tamamladı.

İkinci etap müsabakaları sonucunda takımımız toplamda 27 puan ile ligi 9.sırada bitirdi. 44 puanlı 2 Bursa takımı Hasanağa TOKİ Spor ile Çekirge spor ilk iki sırayı paylaşırken, 41 puanla Bartın Üniversitesi üçüncü, 37 puanla Kazan Belediye spor dördüncü sırada yer aldı. 29 puanlı Konak Belediye spor ve 28 puanlı Türkgücü Ülkü spor ise play-off'a katılma hakkı kazanan diğer takımlar oldu. Bu takımların hemen altında kalan 27 puanlı Esjim ve Gençlerbirliği, 26 puanlı Bursaspor, 24 puanlı Kemer Yat Yelken spor, 17 puanlı Eskişehir Esspor, 16 puanlı Bolu Belediye spor ise 1. ligdeki yerlerini korumuş oldu. Ligi son 4 sırada tamamlayan; 15 puanlı Kırıkkale Gençlik spor, 14 puanlı Ankara Bocce spor, 11 puanlı Yeni Kemer spor ve 8 puanlı Bartın Köksal Toptan Lisesi spor ise play-out grubunda 2. ligin ilk 6 takımı ile birlikte mücadele edecek ve 1. ligde kalmak için yarışacak.