TC Kimlik No
Şifre

Divan Kurulu Sonrası Başkan Erkan Körüstan' dan Açıklama Geldi

28/07/2013 17:10

Yönetim Kurulu Başkanımız Erkan Körüstan, 26 Temmuz 2013 tarihinde yapılan Divan Kurulu sonrasında Bursaspor kamuoyunda tartışılan bazı konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Divan Kurulu Sonrası Başkan Erkan Körüstan' dan Açıklama Geldi

Başkan Körüstan öncelikle Divan Kurulu toplantısının Bursaspor Kulübü için son derece verimli geçtiğini ve Divan Kurulu toplantısına katılan üyelere koydukları katkılar için teşekkür etti. Divan’ın samimi eleştirilerinin ve önerilerinin Yönetim Kurulu için son derece önemli olduğunu belirten Başkan Körüstan, Divan Kurulu üyelerinin transferlerle ilgili olarak yapılan şeffaf ve detaylı açıklamalar nedeniyle kendisine teşekkür etmelerinden dolayı da mutlu olduğunu ifade etti.

Başkan Körüstan, transfer konusunda açıklama yaparken Taiwo ve Civelli transfer rakamlarının her ikisini de yanlışlıkla 1.250.000 Euro olarak açıkladığını belirtti. Başkan Körüstan, Civelli'nin 1.250.000 Euro rakamının doğru fakat Taiwo' nun ise 1.200.000 Euro ve ayrıca bir kereye mahsus olarak 500.000 Euro imza bedeli olduğunu ifade etti. Divan’ın heyecanlı atmosferi içinde rakamlar konusunda yaptığı bu karışıklıktan dolayı özür dileyen Başkan Körüstan, "İstemeyerekte olsa yaptığımız bu hatada bile şeffaf davranmaktan asla ödün vermeyeceğiz. Bursaspor camiası, kulübümüzle ilgili tüm gerçekleri bundan sonra net olarak bilecektir" dedi.

Divan sonrası çift üyeliklerle ilgili yapılan tartışmalara da değinen Başkan Körüstan, Yönetime geldikleri 40 günlük süre zarfında Bursaspor Kulübü’nün menfaatleri ve yasal çerçeve içinde hareket ettiklerini, genel kurulda alınan karar gereği kulübün hukuken yapması gereken tüm işlemleri eksiksiz olarak yerine getirdiklerini belirtti. Herhangi bir başka kulübe üyeliği bulunmayan ve Bursaspor Kulübü’nün kurucu üyelerinden olan Cemal Dik' in "Genel kurulda alınan kararın insan haklarına aykırı olduğu gerekçesiyle" istifa etmesinin kabul edilemeyeceğini belirten Başkan Körüstan, "Yönetime gelirken vaat ettiğimiz yeni tüzük çalışması zaten yapılacak.  Bu konuda herkesin sabırlı olması gerekir" ifadelerini kullandı.

Kulübün mali yapısına ilişkin olarak yaptığı açıklama ile ilgili olarak ise "Divanda belirtmiş olduğum rakam tamamen doğrudur. Kulübümüzün Mayıs 2014 tarihine kadar olan bütçesi yaklaşık 25 milyon TL açık vermektedir. Yönetim olarak bu açığı kapatmak ve ek gelir kaynakları yaratabilmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz." dedi. Ayrıca, kulübün mali yapısına ilişkin gereksiz tartışmaların içinde olmayacağını, bağımsız denetçiler tarafından yapılan çalışma bittiği zaman zaten raporun kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Göreve geldikleri 40 günlük süre zarfında, bazı basın organları ve sosyal medyadaki birtakım kişiler tarafından oluşturulmaya çalışılan olumsuz havanın son derece üzücü olduğunu ifade eden Başkan Körüstan, "Ne yazık ki, Yöneticilerimizin söyledikleri birçok şey çarpıtılmakta ve Bursaspor camiası yanıltılmaya çalışılmaktadır. Bu üzücü durumu sabır ve sükunetle izliyoruz. Çünkü şu anda Yönetim Kurulu olarak yapmamız gereken çok sayıda acil ve önemli iş var. Bizim için gün gereksiz konuşma değil, sadece çalışma günüdür. Ama herkesin bilmesi gereken bir şey var ki; Büyük Bursaspor camiası kendisini yanıltanları asla unutmaz" dedi.

Başkan Körüstan, " Şu anda Bursasporumuzun önünde önemli maçlar var. Ben Bursaspor Kulübü Başkanı olarak herkesi Bursaspor etrafında kenetlenmeye davet ediyorum. Gerçek Bursasporluların davetimize icabet edeceğinden eminim" diyerek sözlerini tamamladı.