TC Kimlik No
Şifre

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

26/07/2013 23:31

Divan Kurulumuzun 33. toplantısı Sheraton Hotel'de gerçekleştirildi.

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, kulübümüzün yeni transferleri, takımın durumu, kulübün ileriye dönük çalışmaları hakkında görüşme yapıldı. 

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya’nın Divan Kurulu üyelerimizin Ramazan ayını kutlayarak başladığı konuşmasında yeni göreve gelen Yönetim Kurulumuza başarı dileklerini iletti 

 

Divan Kurulu toplantısında ilk sözü Başkanımız Erkan Körüstan aldı.


Seçildikten sonra Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman ile toplantı yaptıklarını belirterek sözlerine başlayan Başkanımız Erkan Körüstan, "Hikmet Karaman ile toplantı yaptık ve hedeflerimizi kendisine aktardık. Kendisi de aynı düşünceleri paylaştığını dile getirdi. Bu sezon üç kulvarda mücadele edecek takımımızı teslim ettik. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kaliteli futbolcu transfer edebilmek için yoğun mesai harcıyoruz. Taiwo, Frey, Civelli gibi futbolcuların yanı sıra enerjileri ile güç katacak Şamil ile Yasin'i transfer ettik. Avrupa Kulüplerinin peşinde koştuğu Enes Ünal'a da profesyonel sözleşme imzalattık. Frey ile olan anlaşmamız bu seneki rakamı 1 milyon 300 bin Euro'dur. Artı bonusları var. Civelli ile ilgili anlaşmamız 1 milyon 250 bin Euro, Taiwo ile de anlaşmamız 1 milyon 250 bin Euro. Hepsinin başarı bonusları vardır. Hiçbirine bonservis ödemedik" diye konuştu. 

Her konuda şeffaf ve denetlenebilir bir Bursaspor oluşturmak istediklerini belirten ve kulübün şu anda borcu olduğunu söyleyen Başkanımız Erkan Körüstan, "Bizim amacımız her konuda şeffaf ve denetlenebilir Bursaspor oluşturabilmekti. Bu konuda çalışmalara başladık ve uluslararası denetim firmasıyla anlaştık. Yetkililer 2 yıl geriden günümüze denetleme yapıp raporu bize sunacak. Resmi organlarımızdan kamuoyu ile paylaşacağız. Tüm mali tabloları internet sitemizde açıklayacağız. Bursaspor'un kasada parası var, borcu yok deniyordu. Epey borcu var. Bu sezon sonu itibariyle 25 milyon TL açığı var. Uzman hukukçularımız tüm hukuki süreç ve işlemleri inceleyecek. Kurallar çerçevesinde sonuçlar yine camiamızla paylaşılacaktır" dedi. 

Yaklaşık 20 bin kombinenin satıldığını sözlerine ekleyen Başkanımız Erkan Körüstan, "Bu yıl kulübümüzün 50'nci yılı. 2013-14 sezonu kombineleri oldukça uygun fiyattan satışa sunduk. Bugüne kadar yaklaşık 20 bin kombine satıldı. Takımımız taraftarımızla daha da iyi mücadele edecektir. Açık kale arkasında da satışın tamamlanmasını bekliyoruz. Oradan da kombine alınmasını istiyoruz. Sanayicilerimiz de çalışanları için alsınlar" şeklinde konuştu. 

 

Başkanımız Erkan Körüstan, Genel Kurul üyeliği içerisinde son dönemde blok üye kavramı olduğunu hatırlattı. Körüstan, “Son kongrede hepimiz gördük. Bir sandıktan bir aday nerdeyse tüm oyları aldı. Benim sizlerden ricam her Divan Kurulu üyemiz 2 tane gerçek Bursasporlu arkadaşımızı Genel Kurul üyeliği için başvuru yaptırsın. Divanımızın yaklaşık 400 üyesi var. Her üye 2-3 kişi getirirse yaklaşık 1000 üye yapar. Bütün Divan Kurulu arkadaşlarımızdan rica ediyorum. Ne kadar çok üyemiz olursa Bursasporumuz için o kadar iyi olur” dedi.

 

Tagoe ile yollarımızı ayırdık. Tagoe’ye bu sezon 900 bin euro ödememiz gerekiyordu. Biz hukukçularımızla konuşarak kendisi ile 450 bin euro karşılığında anlaştık ve sözleşmesini feshettik.  Hukuk Kurulu ve denetlemelerimiz devam ediyor. Bugüne kadar sadece Forsell transferi için kulübün kasasında 870 bin euro çıkmış. Daha da ödenecek.  Kimseyi suçlamak istemiyorum. İncelemeler bitsin hepsini sizlerle paylaşacağız” dedi. 


Kulüpte çift üyeliklerle ilgili konuların da olduğunu söyleyen Erkan Körüstan sözlerini şöyle sürdürdü : 

"Çift üyelikle ilgili bir konu var. Son Genel Kurul’da toplanan imzalarla gündeme alınan tüzük maddesi değişikliği, bildiğiniz gibi oy birliğiyle değişti. Bu konu hakkında Yönetim Kurulumuz hukuken yapılması gereken bilgilendirmeyi Genel Kurul üyelerine yaptı. Fakat bu bilgilendirme üzerine kulübümüze, kurucu üyemiz Cemal Dik tarafından kaleme alınan istifa dilekçesi ulaştı. Kurucu üyemizin istifasını Yönetim Kurulu olarak kabul etmedik” dedi.Genel Direktörümüz Ayhan Barışıcı takımın genel durumu ve transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni sezon çalışmaları öncesinde Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman'ın programı doğrultusunda Bursaspor A takımına çıkacak oyuncuların tespiti yapıldığını ifade eden Barışıcı, "Çıkamayacak oyuncularla ilgili de yolları ayırma kararı verildi. Bunların içinde geçtiğimiz yıllarda transfer edilen Ahmet Arı'dan, İbrahim Kaş'tan, yaş sınırını doldurup A takıma yükselemeyen, bir takım kontratlardan dolayı zarara sokacak oyuncular da var. 22 oyuncuyla yolları ayırmanın ne kadar zor olduğunu hepiniz takdir edersiniz. Bunun içinde Tagoe, Forsell, Bangura var. Sözleşmeleri çok yüksek rakamlarda olan başka arkadaşlar da var. Önce bunlarla yolları ayırmak için mücadele yapıldı. Bazılarıyla görüşmelerimiz devam ediyor" dedi. 

Transferle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Barışçı, "15 tane bize alternatif futbolcu olabilecek genç oyuncumuz tespit edilmiş. Bu oyuncularla birlikte 55 kişilik kafileyle Avrupa'da kamp süreci başladı. Enes Ünal, Batuhan, Okan Koçuk gibi bir çok genç oyuncu ve alt yapı koordinatörümüzle birlikte 22 günlük kamp süreci yaşadık. Bu sürecin futbol takımına olumlu yansıdığını düşünüyorum. Bundan önce alınmış bir kararla kamp yeri tespit edilmiş. Başka bir arayış içinde olmadan burada hiç de zorluk çekmeden çalışma yapıldı. Taiwo gibi Avrupa'da yıldızlaşmış, herkesin beyninde ismi kalmış değerli bir oyuncuyu takviye ettik. Bir takım ailevi nedenlerden dolayı İngiltere'de kalmak isteyen kaleci Carson'ın yerine Frey'i aldık. Stoper mevkii için de Renato Civelli gibi tecrübeli, o bölgeye yakışan bir futbolcuyu aldık. Bu 3 oyuncu yabancı kısıtlaması göz önünde bulundurularak takıma dahil edildi. Ön tarafta çekilecek sıkıntı düşünülerek hocamızın yakından tanıdığı Şamil ve Yasin'i aldık. Kamuoyu karşısına çıkınca, 'Biz bu transferleri yaptık, yeterli' deme lüksüne sahip değiliz. Forvette eksikliğimiz var. Bunun sebebi Pinto ve Sestak'tan vazgeçilmişlik değil. Pinto sakatlığında yerine Türk oyuncu koymalıyız. Buraya yerli oyuncu takviyesi olması gerektiğini biliyoruz. Bu hedef doğrultusunda çalışmalar devam ediyor" şeklinde konuştu.

Yaklaşık 1.5 saat süren toplantının sonunda Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya, Yönetim Kurulumuza Özlüce Tesisleri’nde Divan Kurulu’na bir oda verilmesinden dolayı teşekkür etti.

Toplantının ardından Divan Kurulu üyelerimiz, Yönetim Kurulumuzun vermiş olduğu iftar yemeğinde bir araya geldiler.

 

 

 


Etiketler : ,
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı