TC Kimlik No
Şifre

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

19/04/2013 22:02

Olağan Divan Kurulu Toplantısı bugün Sheraton Otel’de gerçekleşti.

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

Olağan Divan Kurulu Toplantısı 117 üyenin katılımı ile gerçekleşti.

Sheraton Hotel’de Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya’nın başkanlığında, kulüp tüzüğümüzün 22. maddesi gereği gerçekleşen toplantıya, Başkanımız İbrahim Yazıcı, İkinci Başkanımız Recep Bölükbaşı, yönetim kurulu üyelerimiz Selçuk Eren, İrfan Koç, Erkan Kamat, İsmet Demirel, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye vekaleten Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, CHP Milletvekilleri Sena Kaleli, İlhan Demiröz, Bursa Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhan Parseker ve kongre üyeleri katıldı. Kongreye katılamayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise tebrik mesajı gönderdi.

 

Kadir Şankaya: “Bursaspor’un kalıcı gelirlere ihtiyacı var”

Açılış konuşmasını yapan Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya, Bursaspor'un kalıcı gelire ihtiyacı olduğunu ifade etti. Kulübümüzün şuan Katlı Otopark geliri ile arsa geliri olduğunu dile getiren Şankaya, kulübe kalıcı gelir getirilmesi için herkesin fikrini söylemesini istedi. Özlüce Tesisleri'ne yeni saha yapılması konusunda Nilüfer, Yıldırım ve Osmangazi ilçe belediyelerinden talepte bulunan Şankaya, kulübün önünde ve arkasındaki iki arsanın da Bursaspor'a verilmesi gerektiğini kaydetti.

Bursaspor'un en büyük kalıcı gelirinin stadyum olacağına dikkat çeken Şankaya, şöyle konuştu: "Statta 60 bin metrekare kapalı alan var. Bunların Bursaspor'a verilmesi demek kalıcı gelir demek. Sayın Başkan da Bursaspor aşığı. Bunları Bursaspor'a hibe edeceklerdir." diye konuştu.

 

İbrahim Yazıcı: “Stadyum Bursaspor’un kurtuluşu olur”

Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan Başkanımız İbrahim Yazıcı, “Bursaspor’un kalıcı gelirlerini konuşmamız gerekiyor” dedi.

Başkanımız İbrahim Yazıcı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Sayın Divan Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya bugün farklı bir divan olacağını ve kalıcı gelir konusunda da bir çok konuşma yapacağını söylediler. Bursa’nın ileri gelen kimi varsa tek tek hepsine ıslak imza ile davetiye yolladığını söylediler. Sanırım davet yerini bulmadı. Bugün burada Bursaspor’un kalıcı geliri nasıl olur bunları konuşacağımız halde, bir çok arkadaş çıktı ve beni tenkit etti. Divan Kuruluna Özlüce Tesisleri’nden bir oda vermediğimizi söylediler. Özlüce Tesisleri’nde Divan Kurulu’na uygun bir oda varda bizmi vermedik. Ben kendilerine bir teklifte bulundum. Kendilerine Vakıfköy’de bir yer tahsis ettik. Çok uzak dediler tamam dedim. Bu devamlı gündeme geliyor. Şu anki stadımızda çok güzel revize edilen bir toplantı odası ve yönetim odası var. Ben orayı da kendilerine teklif ettim. Biz orayıda istemiyoruz dediler. Ben bunu kasten yapmıyorum. Elimizde olan imkanlar bunlar. Sayın başkan devamlı kulübe geliyor.  Kendilerine bir kez saygıda kusur edilmemiştir. Ben kendi makam odamı bile kendilerinin kullanabileceğini söyledim. Devamlı şeffaf olmaktan bahsediliyor. Kulübümüz devamlı denetimde. Ben Bursaspor kadar şeffaf olan bir kulüp tanımıyorum. Bizim kadar hiçbir kulüp denetlenmiyor. Bizim kadar şeffaf bir kulüp çok nadirdir diye düşünüyorum. Biz şampiyon olduk diye ne zaman böbürlendik. Benim şampiyonluktan beklediğim bir şeyde yok. Keşke Allah tekrar bize nasip etse. Bursaspor’da başkanlık yaptığım dönem 11 yıl olmuş. Şampiyon olduktan sonra rakamlarda uçmaya başladı. Bir futbolcu almaya kalksak milyonlardan bahsediliyor. Bizim hata yapma lüksümüz yok. Bazı takımlar var para için takım adının önüne başka marka isimlerli yazdırıyor. Bizede böyle bir çok teklif geldi. Ben hepsini elimin tersi ile ittim. Bursaspor’a böyle bir şey yakışmaz. Tüm Bursa’lıların istediği gibi bende stadyumun yerinde yapılmasını istedim. Çünkü Bursa Atatürk Stadı benim çocukluğumun geçtiği stat. Bursaspor’un en büyük kurtuluşu yeni stadın her şeyiyle kulübe verilmesidir. Bu stadyum kulüp açısından en büyük kalıcı gelirdir. Bunu hep birlikte seslendirelim. Bu Bursaspor’un kurtuluşu olur” diye konuştu.

 

 


Etiketler : Genel,,
 • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı