TC Kimlik No
Şifre

Arşiv Haber

19/12/2005 16:57

İlkyarının son maçında zirve yolundaki en ciddi rakiplerinden Sakaryaspor`la karşılaşan Bursaspor, rakibini 1-0`la devirerek puanını 42`ye çıkardı ve Antalya`nın türk Telekom`la 0-0 berabere kalmasıyla en yakın rakibine 9 puan fark attı.

Karşılaşmaya her iki takım da tempolu başladı. 7. dakikada Timsah golü kokladı. Ömer Aysan`ın sağ taraftan ceza sahasının yanında düşürülmesiyle kazanılan serbest vuruşu kullanan Fresi, istediği vuruşu yapamadı. 10. dakikada Bursaspor`un golü geldi. Ortadan Serkan Reçber`in sağ tarafata çıkardığı topu sürükleyen Fresineanu, sol ayakla düzgün vurdu ve takımını 1-0 öne geçirdi. Rakip kalede üst üste pozisyon üreten yeşil beyazlılar, 12. dakikada yine gole yaklaştı. Yunus`un kafayla aşırttığı top Fresi`ye geldi. Rumen futbolcunun uzun topuna boş pozisyondaki Serdar yetişemedi.

YAVUZ YİNE SAHNEDE

14. dakikada M`bayo`nun düşürülmesiyle kazanılan serbest vuruşta Levent`in şutunu Yavuz çok iyi çıkardı. Bir dakika sonra bu kez kornerden gelen topa Cemil kafayla vurdu. Yavuz çataldan çok klas bir hareketle topu dışarı tokatladı. 18. dakikada bir anda Bursaspor taraftarlarının bulunduğu tribün karıştı. Yeşil beyazlı taraftarlar arasında çıkan münakaşaya polis joplarla müdahale etti. Güvenlik güçlerinin sert müdahalesine tepki gösteren Bursasporlu taraftarlar, koltukları kırarak karşılık verdi. Olaylar üzerine orta hakem Orhan Erdemir 23. dakikada maçı durdurdu. Başkan Levent Kızıl, taraftarların yanına giderek onları yatıştırmaya çalıştı. Kaptan Serdar Topraktepe ve bazı futbolcular da tribünlere gelerek taraftarlara sakin olmaları yönünde uyarılar yaptıysa da tepki bir süre daha sürdü.

2. SAKARYA VAKASI

Yaklaşık 10 dakika duran ilkyarıya hakem 10 dakika uzatma gösterdi. İlkyarı 1-0 Bursaspor`un üstünlüğüyle sona erdi. İkinci yarıya daha hareketli başlayan Sakarya 46. dakikada Bursaspor kalesinde tehlike yarattı. Ömer`in hatasında ceza sahasında topu alan Fatih Şen, net pozisyonda kafayı vuramadı. Ev sahibi ekip 63. dakikada çok net bir golden oldu. Önce Serkan sonra Ömer`in kaçırdığı topu alan Fatih`in ceza sahasına ortaladığı top karambolde kaldı. Sakaryalı futbolcular arasında gidip gelen topa Yavuz çok zor pozisyonda sahip olarak takımını mutlak bir golden kurtardı. 82. dakikada İbrahim`in pasında topla buluşan Orhan kaleciyle karşı karşıya kaldı. Ancak genç futbolcu iyi vuramadı. Karşılaşmayı 1-0 kazanan Bursaspor, devreyi 42 puanla noktaladı.