TC Kimlik No
Şifre

Gençler ve Büyükler Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası yapıldı

05/02/2013 15:17

İstanbul’da düzenlenen Gençler ve Büyükler Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nın kapanış gününde atletler 6 Salon Türkiye rekoru kırdı. Açılış gününde de 3 rekor kırılan şampiyona, toplam 9 Salon Türkiye rekoruna sahne oldu.

Gençler ve Büyükler Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası yapıldı

Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda iki gün süren şampiyonada renkli görüntüler ortaya çıkarken, yarışlar büyük çekişmeye sahne oldu. İki gün boyunca yaklaşık 3 bin kişinin takip ettiği şampiyonada sporseverler atletizm coşkusunu doyasıya yaşadı.

Beş sporcu ile katıldığımız müsabakalarda Büyük Erkekler Uzun Atlama dalında sporcumuz Alper Yüksel 6.99 metrelik derecesiyle Türkiye 3.sü oldu. Yüksel, bu derecesi ile Milli Takım deneme yarışlarına katılmaya hak kazandı.

 Genç Erkekler Gülle Atma dalında Mustafa Bulut 12.26 metrelik derecesiyle 7.olurken, Genç Erkekler 60 m Engelli yarışlarında ise sporcumuz Semih Güncan 9.04 sn’lik derecesi ile Türkiye 6.sı oldu.

Büyük Erkekler Kategorisinde Cihan Güç, Sırıkla Yüksek Atlama’da üç hakkında da başarılı olamazken, Genç Erkekler 800 metre koşuda sporcumuz Zafer Taşdemir dereceye giremedi.