TC Kimlik No
Şifre

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

17/01/2013 21:23

Bursaspor Divan Kurulu Olağan Toplantısı Bursa Baia Otel’de gerçekleştirildi.

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

Olağan Divan Kurulu toplantısı 90 üyenin katılımıyla Bursa Baia Otel’de gerçekleşti. Toplantıya Başkanımız İbrahim Yazıcı’nın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyelerimiz İlhan Ulsu, İsmet Demirel, İrfan Koç, Selçuk Eren, Necmettin Kocaman ve Nejat Çölek katıldı.

Toplantıda takımın durumu, kalıcı gelirler, kulübün idari ve finansal yapısı görüşüldü.

Baia Hotel’de Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya’nın başkanlığında, kulüp tüzüğümüzün 22. maddesi gereği gerçekleşen toplantıda konuşan Başkanımız İbrahim Yazıcı, Divan Kurulu Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. İbrahim Yazıcı, bazı kesimlerin kendisini konuşmadığı için yerden yere vurduğunu belirterek, makam meraklısı olmadığını söyledi. Başkanımız ayrıca “Mevcut takım şampiyon takımdan daha kaliteli. Sanki 40 yıl boyunca UEFA’da gruplara kalmış gibi her yerden vurmak istiyorlar. Twente’ye elenince ben hiç mi üzülmedim? Önceki günkü maçta galip durumdasın 2-1 galibiz herkes alkışlıyor. 2-2’de mırıldanmalar başlıyor. 3-2’de ‘Şampiyon takımı şöyle böyle yaptınız’ diyorlar. Şampiyon takıma bakın şu anki takıma bakın. Futbolda biraz da şansta gerekiyor. Bunlar olacak. Geçen sene Galatasaray şampiyon bu sene şampiyonluğa oynuyor. Bir evvel ki sene küme düşme hattının bir üstündeydi. Taraftar maça gelmiyor. Niye? Kötü günde de beraber ol. Biz niçin buradayız. Ben tribünde fenalaştığımda reklam mı yaptım?” dedi.

“HERŞEY BİTMİŞ DEĞİL”
Konuşmadığı için herkesin atıp tuttuğunu ifade eden Başkanımız İbrahim Yazıcı, “Ben her gün başka türlü konuşurum. Konuşma özürlü değilim ama çıkmıyorum, konuşmuyorum. Transferde de iki oyuncuyu ağızlarına yapıştırıp, konuşuyorlar. Biz şampiyon olurken de şampiyon olacağız demedik. Şu anda önümüzde ligde 17 maç kupada da 3 maç var. Her şey bitmiş değil. Bugün İngiltere liginden transfer yaptık. Şampiyon kadro ile de alay etmişlerdi. Taraftarlarla iletişim konusunda sıkıntımız var. Bizi bıktırmaya yönelik çabalar zaman kaybettirdi. İletişim konusunda daha özenli olabilirdik. Sağlık açısından yaşadığım sıkıntılar iletişim sıkıntı oluşturdu. Yeni önlemlerimiz olacak” diye konuştu.


“PARA KAZANMAK İÇİN OYUNCU SATMAM”
Para kazanmak için oyuncu satmadığını ifade eden İbrahim Yazıcı, “Bursaspor, oyuncu satışından kazanç sağlamak bir tarafa oynatamadığı futbolcuların alacaklarını faiziyle ödemek zorunda bırakıldı. Ben para kazanmak için oyuncu satmam, satmadım da. Eğer oyuncunun Bursaspor’da kalacak durumları ortadan kalkmışsa satarım. Ben satışına karar vermem, teknik heyet verir. En önemli konulardan biri medya. Yabancı bir oyuncu geliyor sana diyor ki ‘Ben oynamak istemiyorum’ Premier Lig’den bana teklif var. Teknik direktörde tabiî ki ‘git’ diyecek ama bu başka türlü yansıtılıyor. Oyuncu satmak için oyuncu alıyoruz ama bunlar Bursa’da hep yanlış aksettirilir” diye konuştu.

“BU YANGIN SİZİ DE YAKAR”
Televizyon ve gazetelerde kendisi adına olumlu haberlerin yansımadığını ifade eden Başkanımız İbrahim Yazıcı, “3 yılda bir başarı elde etmiş bir takım taraftarını mutlu edemiyorsa sorun takımda yada kulüpte değildir. Ben bu kulübü 4 yıldır kötümü yönettim? Televizyonlarda, gazetelerde benim adıma iyi bir haber gördünüz mü? Hiçbir başarı cezasız kalmaz sözüne inanıyorum. Ben bu cezayı fazla çektim. Kulübün menfaatleri için başıma neler geldiğini biliyorum. Başımıza gelen ne varsa kulübün menfaatleri içindir. Taraftardaki olumsuz havanı mimarı medyadır. Hataları büyüterek kamuoyuna sunarsan olacağı budur. Bu yangın sizi de yakar” şeklinde konuştu.

“HESAPSIZ HARCAMA DÖNEMİ BİTTİ”
Kulüp yönetiminin 10 sene önceki gibi olmadığını ifade eden İbrahim Yazıcı, “Hesapsız harcama dönemi bitti. UEFA ödeyemeyeceğin kadar borçlanırsan kapının önüne koyuyor. Bursaspor günü kurtarma politikaları yüzünden batmadı. Bursaspor yayın gelirlerinden başka dişle dokunur gelirinin olmadığının kimse farkında değil. Oyuncu primlerini ödemeye yetmiyor. Elimizde dosyalar, projeler kapı kapı dolaşmadığımızı zannediyorsunuz? Reklam için bittiğimiz firmalara bizden önce arayıp aman reklam vermeyin diyenler var. Bunlar Bursaspor’a en çok kötülüğü yapan kişiler. Şampiyon olmadan önce gırtlağımıza kadar borç içinde değil miydik? Şampiyon olduğumuzda elde ettiğimiz gelir değer artışına yetmez. Bu stadı Bursaspor yaptı. Kuruşuna kadar Bursaspor kasasından çıktı. Bu borçları ödemek, stadı yaptırmak başımıza gelmeyen kalmadı. Biz onun üzerine ısrarla gitmeseydi yapılmayacaktı. Şampiyonlar Ligi maçları İBB Spor’un stadyumunda yapılacaktı. Biz bunu içimize sindiremedik. UEFA’dan gelen yetkililer burada maç oynanmaz dendi. Bitişine hiç inanamadılar. Çok büyük bir iş halledildi” ifadelerini kullandı.

“DİK DURUŞUMUZ UNUTULDU”
Şike süreci ve federasyon seçimlerinde sergiledikleri dik duruşun kendi camialarında unutulduğunu ifade eden Başkanımız İbrahim Yazıcı, “Federasyon ile ilgili atan tutan bir sürü insan var. Dün onları desteklediler. Şimdi atıyorlar. Ben salona girmedim. Federasyonun kapısından da girmedim. CAS’ta dava kazanan tek kulüp biz değimliyiz? Ben o mahkemeye kendim gittim. Gelen kanı yüzde bir değil ama ben inanıyordum. Demek ki o zaman ki basına şöyle bir bakın normal bir haber gibi geldi geçti. Bursa için şampiyonluğa yakın bir zaferdi. Kazanamayıp onla ilgili yüklenmeyi düşünüyorlardı” dedi.

“UÇAN KUŞTAN HABERİM VAR”
Başladığı işi yarım bırakmak istemediğini ifade Başkanımız İbrahim Yazıcı sözlerini şöyle sürdürdü; “Ben kalıcı değilim. Uğraşın içinde devam ediyoruz. ‘İbrahim Yazıcı Marmaris’ten, İstanbul’dan idare ediyor’ Sen benimle mi yaşıyorsun? Buraya 20 dakikada geliyorum. Ben makam meraklısı değilim. Mühim olan olaylara hakim olup olmadığım. Uçan kuştan haberim var. Ben kulüpten yana barıştan yanayım”

Başkanımız İbrahim Yazıcı, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın geçtiğimiz günlerde Beşiktaş ile aramızdaki gerginliği değerlendirerek, “Ben Bursa’nın haklarını korumak durumundayım. Hangi Beşiktaşlı bıçaklanmış? Beşiktaş başkanının Bursa’ya gelmesi popülizm” dedi.

Kadro dışı bırakılan Ozan İpek’in vukuatlarını anlatması durumunda futbol hayatının zarar göreceğini söyleyen Başkanımız İbrahim Yazıcı “Hocamızda onunla ilgili bazı şeyler söyledi. Ozan İpek’i ben aldım. O kadar çok şeyler oldu ki bunları burada söylersem hem kulübe hem de onun futbol hayatına zarar verir. Zamanı gelince söyleriz. Kimse elindeki yıldızı kaybetmek istemez” dedi.

Divan Kurulu Toplantısı Başkanımız İbrahim Yazıcı'nın konuşmasının ardından sona erdi.


Etiketler : Divan Kurulu,,,
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı