TC Kimlik No
Şifre

Arşiv Haber

19/12/2005 16:37

Sakaryaspor`u deplasmanda 1-0 yenerek ilk yarıyı 42 puanla lider kapatan takımımızda, futbolculara 1 hafta izin verilirken, başkanımız Levent Kızıl maçta olayları ve ilk yarıyı değerlendirdi.

Başkanımız Levent Kızıl, ilk yarıyı hedefledikleri puanın üzerinde bitirdiklerini belirterek, ``Bursaspor`un gösterdiği inanılmaz başarı varken tribün olaylarıyla gündeme gelmemiz üzücü`` dedi.
Başkanımız L.Kızıl, sezon başında ilk yarı için 38 ila 41 arası puan toplamayı hedeflediklerini, ancak takımın hedeflenenin üzerinde bir başarı gösterdiğini söyledi.Levent Kızıl, ilk yarıyı hedefledikleri puanın üzerinde bitirdiklerini belirterek, ``Bursaspor`un gösterdiği inanılmaz başarı varken tribün olaylarıyla gündeme gelmemiz üzücü`` dedi.
Kızıl, sezon başında ilk yarı için 38 ila 41 arası puan toplamayı hedeflediklerini, ancak takımın hedeflenenin üzerinde bir başarı gösterdiğini söyledi.

Kentte ve camiada çok güzel bir işbirliği sağlandığını dile getiren Kızıl, ``Kentin gücünün bir araya geldiği zaman neler olabileceğini en iyi şekilde gösterdik. Futbolcularımı, teknik heyetimi, yönetimimi ve tüm camiamızı tebrik etmek lazım. İnşallah ikinci yarıda da bu devam eder ve mutlu sona ulaşırız. Yalnız daha şampiyon olmadık. Garantilemeden şampiyonluk sözcüğünü kullanmak istemiyoruz. Önümüzde 17 maçlık bir maraton var. İyi bir avantaj yakaladık ve bunu iyi değerlendirmek istiyoruz.`` dedi.

MAÇ SIRASI VE SONRASI ÇIKAN OLAYLAR

Levent Kızıl, Sakaryaspor maçında Bursaspor taraftarlarının yer aldığı tribünlerde yaşanan kavga nedeniyle Sakarya kentinden ve camiasından özür diledi.

Olay çıkartan taraftarların ortaya hiçbir mazeret koyamayacağını vurgulayan Kızıl, şunları söyledi:

``Bursaspor`un gösterdiği inanılmaz başarı varken tribün olaylarıyla gündeme gelmemiz üzücü. Yeter artık, tüm bir kentin, camianın bu takımı bir yerlere getirmek için uğraşları var. Diğer tarafta taraftar kendi aralarında kavga ediyor. Kimsenin verilen bu emeğe zarar verme hakkı yok.

Normal şartlarda o olaylar olmasaydı Bursa`ya alkışlarla dönecektik. Onun yerine otobüslerimiz taşlandı. Artık bunlar son bulsun istiyorum. Bursaspor 42 puanla lider. Bunun yerine olayların konuşulması üzücü. Bunu kimsenin yapmaya hakkı yok.``

Kızıl, olayların yasaklı bir tribün liderinin ekibi ve bir başka taraftar grubunun provokasyonu ile çıktığını dile getirerek, ``Hatalıyız ve bunları yapmamamız gerekiyor. Ben başkan olarak bu olayları konuşma mecburiyetinde değilim. Bundan böyle bu tür olayların çıkmaması için elimizden geleni yapacağız. Ben kimsenin provokasyonundan da çekinmem. Eğer aralarında bir hesap varsa maçlarda değil dışarıda görsünler`` dedi.

Teknik direktör Raşit Çetiner, Sakaryaspor deplasmanında alınan galibiyetin ardından yeşil-beyazlı futbolculara 26 Aralık pazartesi gününe kadar izin verdi.

Antalya kampını yoğunluk ve antrenman sahası sıkıntısı yüzünden iptal eden Bursaspor, ikinci yarıya Vakıfköy Orhan Özselek Sosyal tesisleri`nde hazırlanacak.

Çetiner`in yılbaşı için futbolcularına 3 gün daha izin vereceği bildirildi.