TC Kimlik No
Şifre

Arşiv Haber

19/12/2005 16:32

Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu, Sakaryaspor deplasmanında çok iyi oynadıklarını ve sahadan hak ettikleri bir galibiyetle ayrıldıklarını söyledi..

Mehmet Çavuşoğlu, takımın ilk yarı performansının çok iyi olduğunu, 17 maçta sadece 1 yenilgi ve 3 beraberlik aldıklarını, 42 puanla en yakın rakiplerine 9 puan fark attıklarını kaydetti.

Sakaryaspor deplasmanında çok iyi mücadele ettiklerini, rakibe pozisyon şansı vermeyip kontrataklarla tehlikeler yarattıklarını dile getiren Çavuşoğlu, ``Girdiğimiz çok sayıda gol pozisyonunun sadece birini değerlendirebildik. Sakaryaspor deplasmanında çok iyi oynadık ve hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Maç bizim hakimiyetimiz ve kontrolümüz altında geçti`` dedi.

Çavuşoğlu, takımın bir haftalık bir tatilin ardından ikinci yarı hazırlıklarına başlayacağını, hedeflerinin aynı performansı ikinci devrede de gösterip Turkcell Süper Ligi`ne çıkmak olduğunu anlatarak, ``Teknik heyet ve futbolcularımıza güveniyoruz. Raşit Çetiner ve ekibi, oyuncularımızı tüm maçlara çok iyi motive ediyor. Bu başarının ikinci yarıda da süreceğine inanıyoruz`` diye konuştu.

MAÇ SIRASI VE SONRASI ÇIKAN OLAYLAR

Sakaryaspor maçı sırası ve sonrası çıkan olaylara çok üzüldüklerini ifade eden Çavuşoğlu, Bursaspor olarak kavgalarla değil başarılarla gündeme gelmek istediklerini kaydetti.

Çavuşoğlu, yeşil-beyazlı kulübün başkanı Levent Kızıl`ın, maç sırasında çıkan olayları yatıştırmak için tribünlere kadar gittiğini anlatarak, şunları söyledi:

``Takım başarıdan başarıya koşuyor. İlk yarıyı en yakın rakibimize 9 puan fark atarak 42 puanla lider bitirdik. Bu olaylara gerçekten çok üzülüyoruz ve bir anlam veremiyoruz. Kendi içimizde kavga etmek bize yakışmıyor. Başkanımız Levent Kızıl, gerçekten olaylara çok üzüldü. Olaylar büyümesin diye taraftarlarımızın ayağına kadar gitti ve yatıştırdı. Bu tür şeyler birlik ve beraberliğimize zarar verir, başarımıza gölge düşürür. Taraftarlarımızdan bu bilinçle hareket etmelerini istiyoruz.``