TC Kimlik No
Şifre

Arşiv Haber

19/12/2005 08:41

Karşılaşmanın 10 dakika durmasına neden olan olaylarda, çok sayıda Bursaspor taraftarı ile güvenlik görevlisi yaralandı. "Seyircimizin yaptığı yetti" diyen Kızıl kavganın nedenini açıkladı: "Aralarındaki çekişme patlak verdi. Bunun özrü olmaz"

COPA KARŞI KOLTUK
Sakarya Atatürk Stadı dün Bursasporlu taraftarlar ile emniyet güçlerinin meydan muharebesine dönen kavgasına tanıklık etti. Karşılaşmanın 18. dakikasında Bursa seyircisi arasında çıkan kavga üzerine, polisin Yeşil Beyazlı tribüne girmesiyle başlayan olaylar 15 dakika sürdü. Koltukların ve copların havada uçuştuğu arbede sonucu ortaya çok sayıda yaralı çıkarken, hakem Orhan Erdemir de maçı 21. dakikada durdurdu.

BAŞKAN OLAY YERİNDE
Olayların giderek büyümesi üzerine sahaya inerek gerginliğin yaşandığı tribüne giden Başkan Levent Kızıl, taraftarları sakinleştirmeye çalıştı. 10 dakikalık duraklamanın ardından mücadele yeniden başlarken, yaralananların tedavileri kenarda devam etti. Maçın bitiş düdüğünün ardından da tribünde hareketlenmeler yaşandı. Ancak, emniyet Bursasporlu taraftarları uzun süre tribünde bekletirken, Sakaryalılar`ı stat dışına çıkardı.

HAVAYA ATEŞ AÇILDI
Bu kez de, stat dışında pusuya yatıp, içerdeki Bursaspor seyircisini taş yağmuruna tutan Sakarya taraftarları ile güvenlik güçleri arasında olaylar yaşandı. Polis olayları yatıştırabilmek için havaya ateş açmak zorunda kaldı. Bursaspor Başkanı Kızıl, karşılaşmadan sonra Yeşil Beyazlı seyircileri eleştirerek, " Artık mazeret kabul etmiyorum. Bunun affı olmaz. Kendi aralarındaki provokasyon sonunda patlak verdi. Sakaryaspor`dan özür diliyorum" dedi.