TC Kimlik No
Şifre

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

30/01/2012 21:48

Divan Kurulumuz, Kadir Şankaya'nın başkanlığında 90 üyenin katılımıyla toplandı.

 

Almira Otel'de düzenlenen divan kuruluna 2. Başkanımız Haluk Özkıyıcı, Genel Sekreterimiz Recep Bölükbaşı, yöneticilerimiz, Necmettin Kocaman, Mustafa Yedikardeş, Selçuk Eren, Öztürk Yazıcı ve İrfan Koç katıldı.
 
Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından Divan Kurulu'na yeni katılan 38 üyenin tanıtımı ile devam etti.
 
Başkanımız İbrahim Yazıcı'nın hava muhalefeti sebebiyle helikopterinin havalanmadığı ve toplantıya bu yüzden katılmadığı öğrenildi. Başkanımız Yazıcı'nın gelmediği için üzgün olduğunu ifade eden Haluk Özkıyıcı, kulübün mali politikasını anlattı. Yönetime geldiklerinde Bursaspor'un 30 milyon TL borcu olduğunu belirten Haluk Özkıyıcı, "Bu borç çeşitli şekillerde oluşmuştu. Gerçekten Bursaspor'un sırtında büyük bir kamburdu. O zamanki yönetimin sırtına gerçekten büyük bir yük gelmişti. Kulübün her tarafında haciz vardı. O günlerden bu günlere geldik. Bugün borçsuz bir kulübüz. Kimseye borcumuz yok. Devlete vergi borçlarımız var. Futbolcuların maaşları, esnafa olan borçlar, personelin maaşları günü gününde ödeniyor. Bunu el birliği ile yaptık. Eksiden artıya geçmesi gayet normaldir. Bir şampiyonluk yaşadık oralardan gelen paralar ve yaptığımız harcamalar dengelendi. Bursaspor'un gerçekten kimseye borcu yok. Bir tek devlete yapılandırılmış olan borçlar var. 2017 yılına kadar taksitlendirilmiş. 6 milyon 700 bin TL her ay belirli bir miktarda ödeniyor. Kasamızda artıdır. Bursaspor 2011 yılı itibariyle uluslararası mali denetim kuruluşlarından biri ile anlaşma yapmıştır. Artık Bursaspor uluslararası denetime tabi tutuluyor. UEFA ve federasyon tarafından lisanslanma işlemleri yapıldığından dolayı, 3 senedir hiç bir sıkıntı yaşanmadan lisanslanıyoruz" diye konuştu.
 
Aidat konusuna da değinen  Haluk Özkıyıcı, "Bursasporluluk aidat ödemekle başlıyor. Malesef bu sene tüzüğümüzde de değişiklik oldu. Yeni tüzüğümüz gereği üyelikler düşmüyor ama 1 yıl süreli seçme ve seçilme hakkı askıya alınıyor. Üyelikten düşmüş bu şekilde bir çok arkadaşımız var. Bu sene yaklaşık 153 arkadaşımız, 35'i divan kurulu üyesi aidatlarını yatırmadı. Aidatları yatırırsak Bursaspor'a daha iyi hizmet etmiş olacağız" şeklinde konuştu. 
 
2.Başkanımız Haluk Özkıyıcı'nın ardından Divan Kurulu Başkanımız ve Divan Kurulu üyeleri sırayla söz aldılar.