TC Kimlik No
Şifre

Divan Kurulu Toplantısı yapıldı

05/07/2011 20:59

Olağan Divan Kurulu Toplantısı Özlüce Tesisleri Toplantı salonunda Divan Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya başkanlığında 74 üyenin katılımı ile yapıldı.

 

Genel Sekreterimiz Recep Bölükbaşı kulübün borcu olmadığını, Uluslararası bir denetleme kurulunun denetleme yapacağını, bu raporun kamuoyuna sunulacağını söyledi.

Olağan Divan Kurulu toplantısına yöneticilerimiz Recep Bölükbaşı, İrfan Koç ve Öztürk Yazıcı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda Kulübün finansal ve idari yapısı ile yeni sezonda yapılacak transferler konuşuldu.

Bursaspor'un  yeni sezon çalışmalarını kendi tesislerinde sürdürdüğünü belirten Bölükbaşı, "Takımımız  çalışmalarını kendi tesislerinde sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde Avusturya'da kampa gidecek. Alt yapıdaki başarılarımız bizi gururlandırıyor" dedi.

İstikrar için Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ile anlaştıklarını belirterek, "Yönetim olarak verdiğimiz bir söz var. Lig ve Avrupa'da iddialı bir ekip olacağız. Kulüp olarak ekonomik anlamda güçlü bir kulübüz. Konuşulan bir takım sözler vardı. Olayları kolay geçemedik. İstikrar adına Ertuğrul Sağlam ile anlaşmaya vardık" dedi.

Yönetim olarak 30 trilyon borç ödediklerini belirten Bölükbaşı, "Vergi dışında borcumuz kalmadı. Göreve geldiğimizde 24 Milyon TL borcumuz vardı. Bugüne kadar 30 Milyon TL. borç ödedik. Kalıcı geliri olmayan bir kulübüz. Eksikleri gördük. Güvensizlik vardı, biz güveni sağladık. Bursaspor’u borç batağından kurtardık. İstikrarı sağladık ve şampiyonluğa imza atan bir ekip oluşturduk. Avrupa ligine çıkacak hedefi olan bir takımız. Kulüpler içerisinde borcu olmayan tek kulübüz" diye konuştu.

Bursaspor’un üzücü bir dönemden geçtiğini belirten Hukuk İşlerinden sorumlu yöneticimiz Öztürk Yazıcı, "Yönetim ve kulüp olarak üzücü bir dönemden geçtik. Ben iki kez Emniyete giderek sorgulandım. Konuşmamamızın nedeni nazik bir dönemden geçmemiş olmamız. Tüm sorulara cevap vermek isterdik ancak bu şu anda mümkün değil. Kahve dedikodularını bir kenara bırakmalıyız. 20 Milyon TL aldılar, 40 Milyon TL aldılar dedikoduları var. Bunları bir kenarı bırakmalıyız. Bursaspor; Valilikle, Belediyelerle, kurumlarla, şirketlerle ve kişilerle iyi geçinmek zorunda, geçiniyoruz da. Kasamızda makul bir kıymet var" diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra dilek ve temenniler bölümüne geçilerek toplantı sona erdi.