TC Kimlik No
Şifre

İkinci Futbol Ligi A Kategorisi`nde mücadele eden Çanakkale Dardanelspor`un Başkanı Niyazi Önen, önümüzdeki sezon Süper Birinci Lige çıkmayı hedefledi

25/12/2005 10:00

Çanakkale Dardanelspor Derneği Olağan Genel Kurulu`nda konuşan Önen, yönetim kurulu olarak derneğin isminin Çanakkalespor Derneği olarak değiştirilmesi için karar aldıklarını ve bunu üyelere sunduklarını belirtti.
Dardanelspor Tesisleri`nde yapılan kongrede, yaklaşık 3 ay önce takımı bırakmak istediklerini ve kişi ve kuruluşlara kulübe sahip çıkmaları çağrısında bulunduklarını hatırlatan Önen, şunları söyledi:
``Ancak bu süre zarfında hiç bir kişi ve kuruluştan destek görmedik. Bundan sonra Dardanel Şirketler Topluluğu olarak Çanakkale Dardanelspor`a yine maddi olarak desteğimizi sürdüreceğiz. Hiç bir kişi ve kuruluştan maddi destek beklemiyoruz. Yeterki bize manevi anlamda destek olunsun ve takım yanlız bırakılmasın. Buradan Niyazi Önen olarak söz veriyorum. Bu seneki hedefimiz ligde kalmak, gelecek sezon ise Turkcell Süper Ligi`ne çıkmaktır`` dedi.
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, yaptığı açıklamada, tüm taraftarlara destek çağrısında bulundu.
Çanakkale Dardanelspor`un tüm Çanakkale`nin takımı olması gerektiğini belirten Gökhan, ``Bu takıma toplumun herkesimi destek olmalı, maçlarında stadı doldurarak futbolcuları yanlız bırakmamalıdır. Belediye olarak bizde elimizden gelen desteği vereceğiz. Tüm taraftarlara sesleniyorum, ikinci yarı başlarken ligin daha başıymış gibi takıma destek olsunlar`` dedi.
Derneğe kayıtlı 145 üyeden 53`ünün katıldığı ve isim değişikliğinin kabul edildiği kongrede, Çanakkalespor Derneği Yönetim Kurulu asil üyeliklerine Murat Öktem, İsmet Güneşhan, Remzi Yiğit, Muharrem Erkek, İlhan Çakar, Cevat Can, Serdar Soydan, Hayrettin Çetinkaya ve Murat Özkan, denetleme kurulu asil üyeliklerine Sermet Çelikel, Metin Coşkun ve Mustafa Yılmaz seçildiler.
Yönetim kurulunun önümüzdeki günlerde görev dağılımı yapacakları bildirildi