TC Kimlik No
Şifre

İkinci Lig A Kategorisi`nin iddialı takımlarından Sakaryaspor, ikinci devre izleyenlere zevk ve heyecan veren futbol anlayışıyla hazırlanmaya çalışırk

23/12/2005 17:12

Sakaryaspor Teknik Direktörü Metin Yıldız, ikinci devrede daha farklı bir takım oluşturacaklarını söyledi.
Takımdaki eksiklerin tespit edildiğini belirten Yıldız, hedefi olan Sakaryaspor`un daha iyi yerlerde bulunması gerektiğini ve bunu gerçekleştireceklerini kaydetti.
Takıma takviye yapacaklarını ifade eden Yıldız, ``İkinci devre için izleyene zevk ve heyecan veren bir takım hazırlayacağız. Bunun için transfer edeceğimiz futbolcuları belirledik ve görüşmelere başladık. Bunu yaparken bizi hedefe taşıyacak sporcular olmasına özen gösterdik. Çünkü şu anki takımın bazı mevkilerinde sorun var. Sakaryaspor izleyene zevk verirken, aynı zamanda da kazanabilmeli. Çünkü taraftar güzel futbol bekler`` dedi.
Transferleri kısa sürede yapmayı arzu ettiklerini ve yoğun bir çalışma içinde olduklarını kaydeden Yıldız, takıma ilk etapta 5 yeni futbolcu almayı planladıklarını anlattı.
Uzun vadeli projelerin de yer aldığını, bu kapsamda genç ve ümit vaad eden sporcuların transfer edileceğini belirten Yıldız, ``Takımda gönderilmesi gereken futbolculara yönelik çalışmayı da kampta yapacağım. Çünkü içinde tanıdıklarım olduğu gibi tanımadıklarım da var. Daha doğru karar verebilmem için bu yönde ayrıca bir çalışma yapacağım`` diye konuştu.
Yıldız, başarının sadece teknik heyetle sağlanamayacağını, bunun yönetim ve taraftarla da desteklenmesi gerektiğini kaydetti.