TC Kimlik No
Şifre

İkinci Futbol Ligi A Kategorisi`nde zirve mücadelesi veren Sakaryaspor`da, teknik direktörlüğe Metin Yıldız getirildi..

22/12/2005 09:30

Daha önce Çaykur Rizespor`da görev yapan Metin Yıldız, alt yapı tesislerinde düzenlenen törenle yeşil-siyahlı ekiple 6 aylık sözleşme imzaladı.
Yıldız, burada yaptığı açıklamada, öncelikli hedefinin Sakaryaspor`u Turkcell Süper Ligi`ne yükseltmek olduğunu belirtti.
Takımın bir üst lige çıkabilecek potansiyele sahip oyunculardan oluştuğunu kaydeden Yıldız, ``Oyuncularımız kaliteli. Takımımız şu ana kadar yapmış olduğu mücadeleyle bir üst lige yükselebilecek yeteneğe sahip olduğunu kanıtlamıştır, ancak tek başımıza bu hedef doğrultusunda başarılı olmamız beklenilemez. Tüm Sakaryalıları takıma destek olmaya davet ediyorum`` dedi.
Yıldız, gazetecilerin transferle ilgili sorularını da şöyle yanıtladı:
``Transfer döneminden sonra Sakaryaspor kadrosu büyük oranda değişebilir. Takımda zayıf olarak tespit ettiğimiz yerler var. Bu bölgelere yönelik olarak, hucüm, orta saha ve kanat oyuncuları almayı düşünüyoruz. Çeşitli takımlarda oynayan belirlediğimiz isimler var. Yönetimle bu isimler hakkında görüşerek renklerimize bağlamak için görüşmelere bir an önce başlamayı düşünüyoruz`` diye konuştu.
Bu arada, yardımcı antrenörlük görevine Adem Esen ve Abdullah Güllü, kaleci antrenörlüğüne ise Yusuf Gökmen getirildi.