TC Kimlik No
Şifre

Arşiv Haber

16/12/2005 10:44

Ligin son haftaları, futbolcularda tatil havası oluşturduğu için beni hep korkutur. Ancak, oyuncularım umarım buna izin vermezler."

Bursaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner, Sakaryaspor ile pazar günü final niteliğinde bir maç oynayacaklarını söyledi. Son haftaların kendisini her zaman korkuttuğunu ifade eden deneyimli çalıştırıcı, "Çünkü herkes üzerinde bir tatil havası oluşuyor. Ancak benim oyuncularımın buna müsaade edeceklerine inanmıyorum. Profesyonel insanlar bu tip beyinsel zaafiyetlere izin vermezler. İnşallah düşündüklerimizi uygularız" diye konuştu.

İŞİMİZ KOLAY DEĞİL

Sakaryaspor`da teknik kadronun görevi bıraktığını da anımsatan Çetiner, "Bu durum rakibi ne denli etkiler bilinmez ama, futbolcuları daha fazla sorumluluk alacaktır. Bu nedenle işimiz zor olacak. Lig öyle enteresan bir duruma geldi ki, iki maç kazandığında her şey bitiyormuş, kazandığında ise yeniden başlıyor gibi yansıyor. Sakarya ve ikinci yarının başındaki Mardinspor maçlarını kazanarak işi kısa yoldan çözmeyi hedefliyoruz" dedi.

DİSİPLİNİ BOZMAK YOK

Öğrencilerinin hem mental, hem de fizik gücü olarak yorulduğunu da dile getiren Raşit hoca, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugüne kadar gerçekten büyük fedakarlık gösterdiler. Aynı hassasiyet ve disiplini Sakarya karşısında da uygulayacaklarına inanıyorum. Bu maçı kazanmak bize iyi bir avantaj sağlayacak. Çünkü Dardanel karşısında istediğimiz krediyi alamadık. Bizi mutsuz eden bir oyun oynadık ve maçı son 15 saniyede kaybettik."