TC Kimlik No
Şifre

Semsettin Baş ‘’Taraftarlarımız İnanılmaz Destek Verdi’’

Bursaspor Durmazlar’ın başarılı baş antrenörü Şemsettin Baş, hem son oynanan Samsun BŞB Anakent hem de sezonun ilk yarısında oynadıkları maçları değerlendirdi.

Semsettin Baş ‘’Taraftarlarımız İnanılmaz Destek Verdi’’

Şemsettin Baş: “ Öncelikle Samsun BŞB Anakent maçının zor geçeceğini biliyorduk çünkü ligin ikinci yarısında bütün takımların hedefleri var. Oynayacağımız her maç bizim için zorlu. Taraftarlarımız gerçekten inanılmaz destek verdi. Maçtan önce çocuklara taraftarı savunmada arkamıza almamız gerektiğini söyledim. Ama zaman zaman hücumda da bu destekten faydalanmak istiyoruz, bu yanlış. Sakatlık pozisyonu da böyle oldu. 4’e 1 hızlı hücum sırasında kontrolsüz davrandık ve maalesef Karlo sakatlandı. Bu tabi bizim için çok üzücü oldu, ama Karlo olmadan da kazanabilmek bizim için önemliydi. Bu bizim takım oyunu ortaya koyduğumuzu gösteriyor. Takımımızın en önemli parçalarından bir tanesi olmadan da ayakta kalmayı başardık.

Çocuklar Samsun maçında özellikle savunma anlamında çok iyi bir oyun sergilediler. Ligin topla birlikte en hızlı gelen kısa Amerikalısını çok iyi durdurduk. Bugün ilk defa skor yüzdemiz düşüktü, 73 sayı attık genelde bu sayı 80-85 civarı oluyor. Ama bizim açımızda 23 asist yapıp sadece 8 top kaybı yapmak sevindirici. Düşmeye aday takımlardan bir tanesiyle stresli bir maç oynadık. Çünkü rakip takımın her maçları final.Burada akıllı ve sakin kalmamız gerekiyordu, ama düzen dışına çıktık. Her şeye rağmen maçın sonunu iyi oynadık ve kazandık. Ligin ilk yarısında hem fiziksel hem de mental anlamda çok zor zamanlar geçirdik. Şimdi biraz dinleneceğiz. Bu maçta yönetim kurulumuz bizleri yalnız bırakmadı,çok teşekkür ediyorum. Sezon başından beri söylediğim gibi “biz” olursak her şeyi başarırız. Bu taraftar tribünleri doldursun, protokol tribünümüz dolu olsun, oyuncu kardeşlerim bir oynuyorsa iki oynar.

15 tane daha maçımız var.Köprünün altından çok sular akacak. Sıralamalar çok değişecektir. Sezon başında istemediğiz yenilgiler aldık. Ama toparlamasını bildik ve 7’de 7 yaptık. Maçların hepsi birbirinden zor “ 

 

22/01/2018 18:29