TC Kimlik No
Şifre

Ertuğrul Ersoy İmzaladı

Genç oyuncumuz Ertuğrul Ersoy profesyonelliğe ilk adımı Vakıfköy Tesisleri’nde attı.

Ertuğrul Ersoy İmzaladı

Altyapımızın başarılı savunma oyuncusu Ertuğrul Ersoy’un profesyonel sözleşmeye attığı imza töreni bugün Vakıfköy Tesisleri’nde gerçekleşti.

Vakıfköy Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya, Altyapıdan sorumlu yöneticimiz Necmettin Kocaman, İdari Asbaşkanımız İsmet Demirel ve Bursastore’lardan sorumlu yöneticimiz Nejat Çölek katıldı.

Düzenlenen törende Ertuğrul Ersoy kendisini 3 yıllığına profesyonel olarak yeşil beyazlı renklere bağlayan imzayı attı.

 

Necmettin Kocaman: “Avrupa kulüpleri takipte”

İmza töreninde konuşan Altyapıdan sorumlu yöneticimiz Necmettin Kocaman şunları söyledi; “Öncelikle Ertuğrul Ersoy kardeşimizin imza törenine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyorum ve hoş geldiniz diyorum. Bugün burada Ertuğrul Ersoy’un profesyonel sözleşmesini imzalamak için toplanmış bulunuyoruz. Ertuğrul kardeşimizi 3 yıl önce Gölcükspor’dan transfer ettik. Bu transferi gerçekleştirirken bize çok yardımcı olan Gölcükspor’lu yönetici arkadaşlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Ertuğrul’un babası Hayrettin Ersoy’a da teşekkür ediyorum. Kendisi hiçbir aracı kullanmadan direk bizimle temasa geçti. Ertuğrul Ersoy’a gelecek olursak kendisi U16 kategorisinde 12 kez, U17’de ise 3 kez milli takım formasını giydi. Milli takımlarda 6 kendi liginde ise 16 golü bulunuyor. Avrupa kulüpleri tarafından takibe alınan ve bir çok kulüpten de teklif alan bir oyuncumuz. Bu da bizi bir kez daha gururlandırıyor.”

Burası Eğitim Yuvası
Altyapımızın her haliyle bir eğitim yuvası olduğunu vurgulayan Kocaman sözlerini şöyle sürdürdü; “Bursaspor’un altyapısı bazı kesimler tarafından çiftlik gibi gösteriliyor ama ben burada bunu net bir şekilde söyleyebilirim ki Bursaspor’un altyapısı bir çiftlik değil bir eğitim yuvasıdır. Altyapımızda tam gün çalışan doktorumuzla, fizyoterapistimizle, diyetisyenimizle ve psikologumuzla Bursaspor’un altyapısı Türkiye’nin en iyi altyapılarından biridir. Ben her platformda bahsettiğim gibi bizim altyapımızdan sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın bahsettiği oyuncular çıkacak ben bunu iddia ediyorum. Ben taşın altına elimi değil vücudumu koyuyorum. Ben yine şu iddiamı yineliyorum 3 yıl içerisinde Bursaspor’un  A takımında altyapıdan gelen ve direk oynayan 5-6 oyuncu olacaktır. Ben bunları söylerken öncelikle altyapıdaki oyuncularıma ve hocalarıma güveniyorum. Bizim yöneticilik yaptığımız dönemde çiftlik denilen Bursaspor’un altyapısında biz Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları yaşadık.  Ben yaşadığımız bu başarılara güvenerek size bu sözleri veriyorum” dedi.

 

 

Faruk Korkmaz: “Hocalarımız Ertuğrul’u izledi”

GGPO Sorumlumuz Faruk Korkmaz ise Ertuğrul Ersoy’un Avrupa’nın bir çok kulübünden transfer teklifi aldığını belirtti ve ekledi; “Ertuğrul Ersoy, 3 yıl önce Gölcük’teki bir maçta antrenörlerimiz Musa Hoca ve Sebahattin Hoca’nın izlediği ve daha sonra takibe aldığımız bir oyuncuydu. Geçtiğimiz 3 yıllık süre zarfında büyük gelişim gösteren, kendi yaş kategorisinde ve bir üst yaş kategorisinde milli takımlarda oynayan bir oyuncumuz Ertuğrul. Bugün Enes Ünal ile birlikte Avrupa’nın bir çok kulübünden transfer teklifleri alıyor. Fakat bugün kendisiyle burada profesyonel mukavele imzalıyoruz. Ben buradan Gölcükspor yönetimine tekrar teşekkür ediyorum. Ertuğrul’un babası Hayrettin Ersoy’da burada bizimle yaptığı görüşmelerde çok samimi davrandı ve araya hiçbir aracı sokmadı ona da ayrıca teşekkür ediyorum. Ertuğrul’un gelişimine katkı koyan antrenörlerimize de çok teşekkür ediyorum. Ertuğrul için bu imzanın hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Ertuğrul Ersoy: “Her oyuncunun hedefidir profesyonel olmak”

Her genç oyuncunun hayalleri arsında profesyonel olmak vardır diyen Ertuğrul sözlerini şöyle sürdürdü; “Öncelikle bana bu imkanları sağlayan kulübümüze, başta Necmettin Kocaman ve başkanımız İbrahim Yazıcı olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine, Faruk Hocamıza ve antrenörlerimize çok teşekkür ediyorum. Her genç futbolcunun hedefleri arasında profesyonel olmak vardır. Bende bu hedefimi bugün burada gerçekleştiriyorum.  Fakat benim hedeflerimin sonu yok. Bundan sonraki hedefim büyük Bursaspor taraftarı önünde Bursaspor formasını en üst seviyede terletmek istiyorum. Beni bugünlere getirenin Bursaspor olduğunu çok iyi biliyorum ve Bursaspor’a olan borcumu ilerde terleteceğim formayla ödemek istiyorum.”

 

14/03/2013 13:35
Etiketler : Genel
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı
 • Ertuğrul Ersoy İmzaladı