TC Kimlik No
Şifre

Tevfik Lav Turnuvası’nda İkinci Olduk

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un bu yıl beşincisini düzenlediği Tevfik Lav Futbol Turnuvası, final maçlarının ardından sona erdi.

Tevfik Lav Turnuvası’nda İkinci Olduk

 

Turnuvaya Futbol Okulu öğrencilerimizden kurulu olan U12 takımımızın yanı sıra, Manisa Büyükşehir Belediyespor, Turgutluspor, Denizlispor, Bergama Belediyespor, Beşiktaş, Göztepe, Akhisar Belediyespor, Konyaspor ve Manisaspor U12 takımları katıldı.

B Grubunda Göztepe, Akhisar belediyespor, Konyaspor ve Akhisar Belediyespor ile B grubunda mücadele etti.

Grup müsabakalarının tamamını kazanan takımımız grubunu 1.sırada tamamlayarak final oynadı.

Grup Müsabakaları

Manisaspor 0-5 Bursaspor

Bursaspor 4-0 Konyaspor

Bursaspor 2-1 Göztepe

Akhisar Belediyespor 1-4 Bursaspor

 

Beşiktaş’a 2-0 mağlup olan takımımız bu yıl turnuvayı ikinci sırada tamamladı.

 

Turnuvaya katılım gösteren ve dereceye giren takımlara kupa ve plaketleri Kültür Merkezi Lale Salonu’nda düzenlenen törenle takdim edildi.

Manisa’nın yetiştirdiği önemli spor adamlarından Tevfik Lav adına Manisa Büyükşehir Belediyespor tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Tevfik Lav Futbol Turnuvası sona erdi.

Turnuva mücadelelerini Süper Lig ve Klasman hakemleri yönetti. Turnuvada dereceye giren takımlara düzenlenen törenle kupa ve plaketleri Kültür Merkezi Lale Salonu’nda takdim edildi.

Törene, Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Mehmet Güzgülü, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, merhum Tevfik Lav’ın eşi Vecihe Lav, oğlu Can Lav, Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı İsmail Aydın, TÜFAD Başkanı Tekin Tatlıcıoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyespor Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Ersoy Arslan, Manisa Büyükşehir Belediyespor Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Memiş, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ramazan Hakan Ulak, AB Projeleri ve Dış İlişkiler Birimi Şube Müdürü Orhan Haşim Elmalı, Horozköyspor Başkanı Osman Yıldırım, Manisa Spor Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Çağatay Şahan, antrenörler ve turnuvaya katılım gösteren sporcular katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda merhum Tevfik Lav için hazırlanan ve Manisalı işadamları ve spor camiasından önemli isimlerin görüşlerini aktardığı video sunumu gerçekleştirildi.

"Tevfik Lav Unutulmayacak Bir İsimdir"

Program protokol konuşmaları ile devam etti. Manisa Spor Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Çağatay Şahin, Tevfik Lav isminin kendisi için çok büyük önem arz ettiğini ve bundan sonra Tevfik Lav adına gerçekleştirilecek her etkinlikte yer alacaklarını belirtti. Turnuvaya katılan Bursaspor U12 takımı antrenörümüz Hakan Cenkçiler ise başka bir organizasyonda yer almak üzere hazırlandıklarını ancak Tevfik Lav ismini duyduklarında Manisa’ya gelen ilk takım olduklarını belirtti. Merhum Tevfik Lav’ın oğlu Can Lav ise, babasının isminin yaşatılıyor olmasından dolayı duyduğu gururu belirterek, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve desteği olan herkese teşekkür etti. Tevfik Lav’ın eşi Vecihe Lav ise yaşadığı dönemde tüm sporculara örnek olmuş Tevfik Lav’ın spor camiasında sevilen bir isim olmasından duyduğu onuru belirtti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Hakan Ulak ise Büyükşehir Belediyesi olarak merhum Tevfik Lav’ın ismini yaşatmanın önemli değerlere sahip çıkmak açısından önemine değindi. Herkese örnek olmuş bir şahsiyet olan Tevfik Lav’ın isminin ilerleyen yıllarda da yaşatılacağını belirten Ulak, Tevfik Lav Turnuvası’nın Uluslararası bir turnuva olması için çalıştıklarını dile getirdi.

 

 

05/09/2016 12:36
Etiketler :
  • Tevfik Lav Turnuvası’nda İkinci Olduk
  • Tevfik Lav Turnuvası’nda İkinci Olduk
  • Tevfik Lav Turnuvası’nda İkinci Olduk
  • Tevfik Lav Turnuvası’nda İkinci Olduk
  • Tevfik Lav Turnuvası’nda İkinci Olduk
  • Tevfik Lav Turnuvası’nda İkinci Olduk
  • Tevfik Lav Turnuvası’nda İkinci Olduk
  • Tevfik Lav Turnuvası’nda İkinci Olduk
  • Tevfik Lav Turnuvası’nda İkinci Olduk