TC Kimlik No
Şifre

U15 KaliMerhaba Cup: Bursaspor 3-2 Galatasaray

Altınordu Spor Kulübü’nün düzenlediği U15 yaş kategorisindeki Türk-Yunan Dostluk Turnuvası “KaliMerhaba CUP”başladı.

U15 KaliMerhaba Cup: Bursaspor 3-2 Galatasaray

Altınordu Spor Kuılübü'nün düzenlediği Kalimerhaba Cup için İzmir’e gelen yerli-yabancı takımlar açılış seromonisinde, ellerindeki Türk-Yunan bayraklarıyla dostluğun en güzel görüntülerini verdiler.

Kulübümüzün U15 takımının da yer aldığı turnuvada Yunanistan ekipleri AEK, PAOK, Atromitos, Panathinaioks ve Nikites FC ekipleri, Altınordu’nun kardeş kulübü İspanyol Athletic Bilbao’nun onur konuğu olarak katıldığı turnuvada ülkemizden Altınordu, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor da mücadele ediyor.

Altınordu Tesisleri’nde oynanan turnuvada B grubunda AEK, Athletic Bilbao, Galatasaray ile mücadele eden takımımız ilk maçında Galatasaray ile karşı karşıya geldi.

Antrenörümüz Nurgut Ak’ın öğrencileri karşılaşmaya hızlı başladı ve 22.dakikada Semih ile bulduğu gol ile 1-0 öne geçti. Ataklarını sıklaştıran takımımız 28’de Abdülkadir ile bulduğu gol ile farkı ikiye çıkardı. Mücadelenin ilk yarısının son dakikasında Galatasaray bulduğu golle farkı 1’e indirdi ve takımımız soyunma odasına 2-1 önde girdi.

Mücadelenin 50.dakikasında İstanbul temsilcisi kalemizde bir gol daha buldu ve mücadelede skoru 2-2^ye getirse de gençlerimiz 57’de Atilla’nın attığı golle mücadeleyi 3-2 kazandı.  

Grubumuzda akşam saatlerinde oynanması planlanan AEK maçımız ise maçların gecikmeli başlamasından dolayı yarına ertelendi. 

02/10/2015 18:51