TC Kimlik No
Şifre

Orhangazi’de Futbol Okulları Şöleni Gerçekleştirildi

2006 yılında kaybettiğimiz eski futbolcu Gökmen Yıldıran’ın isminin verildiği Bursaspor Futbol Okulları Şenliği Orhangazi Göl Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Orhangazi’de Futbol Okulları Şöleni Gerçekleştirildi

Gerçekleştirilen şölene Orhangazi, Gemlik, Yenişehir ve İznik Bursaspor Futbol Okulları’nda eğitim gören 150 minik sporcunun yanı sıra Mali Asbaşkanımız Kemal Güler, Bursastore’lardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Eraslan, Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve davetliler katıldı.

KEMAL GÜLER: “ FUTBOL OKULLARIMIZ VE ÖĞRENCİLERİMİZ İLE GURUR DUYUYORUZ”

Minik sporcuların kendi aralarında yaptığı maçların ardından düzenlenen törende konuşan Mali Asbaşkanımız Kemal Güler, Bursaspor Futbol Okulları’nın Bursa’nın ve ülkenin çeşitli ilçelerinde yüzlerce sporcuya eğitim vermesinden dolayı duydukları gururu dile getirdi.

Güler şu konuşmayı yaptı; “Bugün burada 2006 yılında kaybettiğimiz çok sevdiğimiz kardeşimiz Gökmen Yıldıran’ın anısına  düzenlenen Bursaspor Futbol Okulu Şenliği’nde bir aradayız. Gökmen kardeşimizi bende tanırdım, çok düzgün ve karakterli insan olduğunu biliyorum. Allah inşallah tüm insanlara spor yaptıktan sonra böyle anılmayı nasip eder. Ailesine bir kez daha başsağlığı ve metanet diliyorum. Bugün burada Gemlik, Orhangazi, yaklaşık 150 tane kardeşlerimiz ile bir arada olmak bizim için gurur verici. Tüm yönetim kurulu adına hepinize saygıyla selamlıyorum. Minik sporcularımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

NEŞET ÇAĞLAYAN: “ BURSASPOR’DA FUTBOL EĞİTİMİ ALMAK ÇOK KIYMETLİ”

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada Bursaspor çatısında eğitim aldıklarını ve bu güzel organizasyonda yer almanın kıymetini iyi bilmelerini istedi.

Çağlayan konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  “Rahmetli Gökmen Yıldıran anısına tertiplenen bu organizasyonda sizleri Orhangazi’de ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Siz öğrenciler çok farklı bir yerdesiniz. Bursaspor’un birer öğrencisiniz. Bunu kıymetini bilmenizi rica ediyorum. Bursaspor Türk futbol tarihinde özellikle altyapıdan yetişen sporcularıyla ün salmış bir kulübümüzdür. Ersel Altıparmak’lar ile başlayan jenerasyon en son Enes Ünal ile Türk futboluna damga vurmuş durumda. Bu misyonun Türkiye için neler ifade ettiğini çok iyi bilmenizi istiyorum. Sizlerde inşallah süreç içerisinde çok çalışarak bu noktalarda olacağınıza inanıyorum. Sizlere bu imkanları sağlayan başta Bursaspor’umuzun değerli başkanı Recep Bölükbaşı olmak üzere tüm idarecilere çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu ve benzer organizasyonlar sayesinde güzel yavrular filizlenecek.”

HAKAN CENKÇİLER: BU ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Futbol Okulları Koordinatörümüz Hakan Cenkçiler ise yaptığı açıklamada, “2006 yılında kurulan okulumuzda daha sonra neler yapabiliriz diye düşünmüştük. İlçelere açılmayı düşünmüştük. Geçtiğimiz sezon ilçelerimizde faaliyetlere başladık. Geçtiğimiz Şubat ayında Bursa’da toplanmıştık.  Bugün rahmetli Gökmen arkadaşımızın adına bu organizasyonu düzenledik. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu çocuklar hepimizin Bursaspor emin ellerde. Bugün burada 150 tane çocuğumuz var içlerinden mutlaka birkaçı futbolcu olacaktır” dedi.    

01/09/2015 17:25