TC Kimlik No
Şifre

U12 İzmir Cup’ta İlk Gün Tamamlandı

U12 İzmir Cup, Altınordu'nun Selçuk Efes Tesisleri'nde başladı.

U12 İzmir Cup’ta İlk Gün Tamamlandı

Turnuvanın açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İzmir'in uluslararası spor organizasyonlarıyla öne çıkmaya başladığını söyledi. Dünyanın dört bir yanından minik sporcuların mücadele ettiği İzmir Cup, daha ilk gününden renkli görüntülere ve keyifli mücadelelere sahne oldu.


Bursaspor U12 takımımızın yanı sıra İngiltere'den Avustralya'ya, Kırgızistan'dan Brezilya'ya geleceğin futbol yıldızları olarak gösterilen yüzlerce minik sporcu, U12 Cup için İzmir'de buluştu. 

Altınordu Futbol Kulübü'nün projelendirdiği, Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği turnuva için yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda sporsever de seyirci olarak Selçuk Efes Tesisleri'ne geldi. U12 İzmir Cup'ın açılış töreni, takımların oyuncu ve antrenörlerinin tek tek podyuma davet edilmesiyle başladı. Türk futbolunun geçmişten günümüze birçok önemli isminin davet edildiği törene katılanlar arasında, FIFA İcra Kurulu ve UEFA Şeref Üyesi Şenes Erzik de yer aldı.

Mustafa Denizli grubunda mücadele eden U12 takımımız, 25’er dakikalık süre ile oynanan 5 müsabakada 2 galibiyet 3 mağlubiyet aldı. 6 puanla grubunu 4.sırada tamamlayan Bursaspor’umuz bir üst tura çıktı.  

Mesut Aldanmaz’ın öğrencilerinin bugün oynadığı maçlarda aldığı sonuçlar ise şöyle;

Bursaspor 3-0 Bishkek (Kırgızistan) (Gollerimiz: Dk.7 Hasan Dk.9 Ömer Fatih Dk.20 Eren

Bursaspor 0-2 Altay

Bursaspor 1-0 Gabala (Azerbaycan) (Golümüz: Bilal)

Bursaspor 0-1 Hagi Futbol Akademisi (Romanya)

Bursaspor 0-1  Borussia Mönchengladbach (Almanya) 

03/04/2015 17:17