TC Kimlik No
Şifre

U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı

Bursa’da yer alan 18 amatör spor kulübünde forma giyen 1994,1995 ve 1996 doğumlu sporcular U21 Takımımız için seçmelere katıldılar.

U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı

 Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez uygulanacak olan U21 Ligi’nde oynayacak olan Bursaspor U21 takımımızın seçmeleri Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’mizde yapıldı.  

TURAN: “VAKIFKÖY’ÜN KAPILARINI AMATÖRLERE AÇTIK”

Altyapı ve Futbol Okulu’ndan Sorumlu Yönetim Kurulu üyemiz Ali Turan yaptığı açıklamada Vakıfköy’ün kapılarını Bursalı amatör futbolculara açtıklarını belirtti. Turan sözlerini şöyle sürdürdü; “ 1994,1995 ve 1996 doğumlu Bursa’da ki 18 kulüpten iyi futbolcuları buraya çağırdık. Burada amaç Bursaspor’un bütün amatör kulüplere kapılarını açmasıdır. Biz Vakıfköy’ün tüm kapılarını Bursalı amatör kulüplere açtık.  Bütün Bursa’daki takımlardan iyi futbolcuları Bursaspor’umuza davet edeceğiz. Vakıfköy’de antrenmana çıkacaklar. Gördüğünüz gibi hepsi Bursaspor formalarıyla antrenmanda. Kendileri de memnunlar. Hocalarımız tarama yapıyorlar. Bu gibi çalışmaların devamı geleceğini ve diğer yaş gurupları için de bunları yapacağımızı buradan duyurmak isteriz. Daha önce yapılmayan bir çalışma” dedi.   

GÜNDÜZ: “U21 LİGİ CİDDİ BİR ORGANİZASYON OLACAK”

Üç gün süren seçmeler hakkında konuşan Gençlik Geliştirme Program Sorumlumuz Yalçın Gündüz,  Bursa’da yer alan amatör takımlarda öne çıkan isimleri izleme şansı bulduklarını belirtti. Gündüz şu açıklamayı yaptı; “Geçtiğimiz sezonlarda uygulanan A2 Ligi statüsü değişti. A2 ligi kaldırıldı ve  yerine U21 Ligi konuldu. Bu daha ciddi ve iyi bir organizasyon gibi gözüküyor. Çünkü bu ligde  A takım fikstürü ile aynı fikstürle uygulanacak. Yani Bursaspor Profesyonel Takımı Trabzon’a  deplasmana gidiyor ise bu takımda onlarla Trabzon’a deplasmana gidecek ve A takım maçından önceki saatlerde maçlarını oynayacak. Dolaysıyla daha ciddi, daha göz önünde izlenilebilir bir lig olacak. Böyle olunca bizde biraz daha ciddi bakıyoruz. Yeni bir yapılanma içerisinde bu lige hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz sene bu takımımızı farklı hocalarımız çalıştırmıştı. Bu yıl Mesut Ünal Hocamız geldi. Hazırlıklara erken başladılar. Zaten elimizde geçtiğimiz yıldan gelen mevcut bir futbolcu kadromuz vardı. Şimdi onu nasıl takviye edebiliriz? Eksik olan yerlere oyuncu bulabilir miyiz düşüncesi ile arkadaşlarımız bu tarz bir organizasyon yaptılar. Bursa’da ki amatör takımlarda bu yaş gurubunda öne çıkan isimleri antrenörlerimiz takip etmiş. Biz de bu futbolcuları tesislerimize davet ettik. 3 gündür burada çalışıyorlar. Bizlerde antrenör arkadaşlarımızla izliyoruz. Eğer burada U21 takımımızın içerisine katabileceğimiz oyuncu var ise bunları seçeceğiz ve antrenmanlar başladığında mevcut takımın içerisinde de göreceğiz. İnşallah bu şekilde futbolcu arkadaşlarımızı kadromuza katarız, böyle bir çalışma içerisindeyiz” dedi.

ÜNAL: “ BİR VEYA İKİ FUTBOLCU BULABİLİRSEK MUTLU OLACAĞIZ”

U21 Takımımızın antrenörü Mesut Ünal ise bu sezon Fazlı Tan ile birlikte çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Ünal, “ Fazlı Hocamız geçtiğimiz yıl Arabayatağıspor’u çalıştırdı. O’nun vesile olmasıyla böyle bir uygulama yapmaya karar verdik. Kendisi bu yaş grubundaki Bursa amatör kümesinde yer alan oyuncuları gayet iyi tanıyor. Amatör kümede oynayan, geçtiğimiz yıl göze batan-dikkat çeken oyunculardan 25-30 isim belirledik. Bu futbolculardan U21 takımımıza Bursaspor olarak faydalanabilir miyiz diye bir düşünceye sahip olduk. Ama bunu 1 günlük seçme ile sonuçlandırmayalım 3 gün üst üste yapalım dedik. Çünkü bu sporcularımız 17,18,19 yaşındalar. Belki içlerinden Bursaspor’a 1 veya 2 tane inandığımız potansiyelde oyuncu kazandırabilirsek bizi mutlu eder düşüncesiyle 3 gündür uygulamayı yapıyoruz. Bazı belirlediğimiz oyuncular var. Onları daha iyi gözlemleyeceğiz. Sonra bütün antrenör arkadaşlarımızla ve koordinatörümüzle bir değerlendirmeye tabi tutacağız. Belki de ilk etapta kendi yaş guruplarımızdan belirlediğimiz oyuncuları antrenmana da çağırıp birde orada gözlemleyebiliriz. Ancak bu yaş gurubunda kolay değil. 1 yada 2 potansiyelli oyuncu bulabilirsek bu da bizi mutlu eder” dedi.

 

 

03/07/2014 20:59
Etiketler : ,
  • U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı
  • U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı
  • U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı
  • U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı
  • U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı
  • U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı
  • U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı
  • U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı
  • U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı
  • U21 Takımı Seçmeleri Yapıldı