TC Kimlik No
Şifre

U13 Takımımız İkinci Kademede!

U13 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Bilecik Grubu müsabakaları tamamlandı.

U13 Takımımız İkinci Kademede!

Bursaspor’umuz,  Pendikspor, Sefaköy Kartal, Bursa Fethiye İdman Yurdu, Sakarya Demirspor ve Eskişehirspor’un yer aldığı gruptan çıkmak için mücadele etti.

Takımımız dün oynanan final müsabakasında bir diğer Bursa temsilcisi Fethiye İdman Yurdu’nu, Semih Yıldız’ın attığı 3 gol ile 3-1 yenerek adını 2.kademeye yazdırdı.

Genç sporcularımız maçın ardından ikinci kademeye yükselmenin sevincini doyasıya yaşadılar.

U13 Takım antrenörümüz Coşkun Eminoğlu yaptığı açıklamada Bursaspor’a yakışan bir oyun ile grup maçları sonunda 2.kademeye yükseldikleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Eminoğlu şu açıklamayı yaptı, “ Takımımızda bulunan sporcularımız fizik kalitesi olarak yüksek değillerdi ancak teknik kaliteleri ile farklarını ortaya koydular. Ben hepsini kutluyorum. Amacımız şampiyona boyunca kulübümüzü hem Fair-Play hem de futbol kalitesi ile en iyi şekilde temsil edebilmek. İnşallah ilerleyen turlarda en üst noktaya çıkmak istiyoruz.  Grup maçlarında 7 tane gol atma başarısı gösteren sporcumuz Semih Yıldız, çapraz bağlarındaki zorlanma nedeniyle 4 ay sahalardan uzak kalmıştı. Kendisini riske etmek istememiştik ama diğer oyuncularımızda sakatlanınca 4 günlük antrenman ile maçlara hazırlandı ve attığı goller ile takıma büyük katkı sağladı. Kendisini de ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

 

U13 İkinci Kademe müsabakaları grup birincisi olan 20 takımın katılımıyla 4 grup merkezinde, Final müsabakaları ise ikinci kademe grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla tarafsız bir grup merkezinde oynanacak.

28/06/2014 10:25