TC Kimlik No
Şifre

Mesut Bakkal: ‘Takımımıza verilen desteğin artarak devam etmesi gerekiyor’

01/05/2019 18:16

Teknik Direktörümüz Mesut Bakkal antrenman öncesi saha kenarında basın toplantısı düzenledi.

Mesut Bakkal: ‘Takımımıza verilen desteğin artarak devam etmesi gerekiyor’

Spor Toto Süper Lig’in 31.haftasında oynayacağımız Erzurumspor maçı öncesinde, Teknik Direktörümüz Mesut Bakkal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Söylemlerin bitip, eylemlerin ortaya çıkması gerektiği haftalar olduğunu belirten Mesut Bakkal sözlerini şöyle sürdürdü;  “Söylemlerin bitip, eylemlerin ortaya çıkması gerektiği haftalar ama baktığımız zamanda bütün şartlar da eşit görünüyor çünkü maçlar oynanmadan ne kazanılıyor, ne kaybediliyor. Takımıma geldiğimden günden beridir güvendim, güveniyorum. Özellikle Trabzonspor ve Kasımpaşa maçlarındaki durumu burada içeride oynadığımız Akhisarspor maçında ortaya koyamadık, çünkü çok basit, çok talihsiz top kayıpları yaptık. Bu kadar top kaybı yaptığınız bir yerde pozisyon verdiğiniz bir maçta mağlup olmuyorsanız yine iyidir diye düşünüyorum. Gerçek bu. Rakibin pozisyonu bizden daha fazlaydı.

Nasıl biz burada istiyorsak Erzurum’da da tüm şehir, camia istiyor. Benim takımım özelikle dinamikliğini, özellikle Trabzonspor ve Kasımpaşa maçlarındaki direncini ortaya koyduğu zaman puan veya puanlarla dönmemiz gerektiğini biliyor. Buna göre mücadele edecekler. Dördüncü maçıma çıkıyorum. Bayağı bir güzel, birbirimizle iletişimimiz iyi. Bu süreç böyle devam edecek. Daha iyi oynayacağımızı düşünüyorum. Baktığımız zaman da oyuncu grubunun dertlenmesi, maç sabahında 7.30-8’de gelip benimle konuşmak istemesi iyiye işarettir, yürekleri yanmaya başlamıştır. Çok net söyleyebileceğim ve memnun kaldığım bir davranış yabancısıyla da, yerlisiyle de. Bu süreç böyle devam edecek inşallah Erzurumspor karşısında kazanıp bu virajı kazasız belasız atlatmak istiyoruz. Bu haftalarda söyleyeceğim ve istediğim tek şey var; şimdiye kadar verilen desteğin artarak devam etmesini son 4 maçta da rica ediyorum. Kopmayalım. Çünkü maçların ne olacağı belli olmuyor, Göztepe gidiyor Medipol Başakşehir’i yeniyor, Erzurumspor gidip Göztepe’yi yeniyor. Bizim de gidip yenemeyeceğimiz veya 4 hafta da dolu dolu puanları alamayacağımızı kimse söyleyemez. Onun için de genç bir kadrom var. Coşkuyla devam etmesi için de herkesin desteğine ihtiyacımız var.”

Erzurum deplasmanına takımının neden erken gitmediği sorusu üzerine, Mesut Bakkal şunları söyledi; “Deniz seviyesinden üst tarafa yani, 1800’e 1900’a çıktığınız zaman 2 gün önce gitmenizin bir anlamı yok. Ya bir hafta önce gidip adaptasyon sağlayacaksınız, ya da bizim yaptığımız gibi maçtan önce saat 7’de 8’de otele girip, sabah hazırlanıp maçımızı oynayıp döneceğiz. Yıllardan beridir böyle. 2 gün önce gitseniz uyuyorsunuz devamlı, burunlar kanamaya başlıyor. Bunu bilmeyenler de lütfen bir daha konuşurken, bir daha bu işi söylerken en az bir hafta 10 gün önceden yüksek rakıma gidilmesi gerekiyor. Vücut daha anlamadan oynamanız gerekiyor. Ne kadar anlar anlamaz maçta göreceğiz.”