TC Kimlik No
Şifre

Şemsettin Baş; '' Taraftarlarımızı salona bekliyoruz''

12/11/2014 19:35

Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Şemsettin Baş ligde geçen 4 haftayı ve Pazar günü oynayacağımız Çorlu Belediyespor maçını değerlendirdi.

Şemsettin Baş; '' Taraftarlarımızı salona bekliyoruz''

 

BASİT TOP KAYIPLARIMIZI AZALTMALIYIZ

Ligin ilk 4 haftasın basit hataları çok fazla yaptıklarını belirten Baş, “Kondisyon eksiklerimizi gidermeye başladık ama basit hatalar yapıyoruz. Kolay sayılar yiyoruz. Defansta sıkıntılarımız var.  67 civarında atıyoruz ve 77 sayı yiyoruz. Bu farkı kapatmak zorundayız. Oyuncularımız sisteme alışmaya başladılar. Basit top kayıplarımızı düşürebilirsek daha da mesafe alacağımıza inanıyorum” dedi.

TOFAŞ GELİŞİM MAÇINDA YÜZDELİ OYNADIK

Geçtiğimiz hafta kazanılan TOFAŞ Gelişim maçında hücumda yüksek yüzdeli oynadıklarını belirten Baş, “ İlk devre 27 sayı yedik. İkinci devre müdafaamız düştük 45 sayı yedik. Hücumda iç ve dış atışlarımı çok iyiydi. Ama top kayıplarımız devam ediyor bunu düzeltmemiz lazım” dedi.  

ÖMER’İN TECRÜBESİ ÇOK ÖNEMLİ

Takımın tecrübeli oyuncusu Ömer Ünver’in 30 sayılık katkısının sorulması üzerine Şemsettin Baş “Ömer zaten bu oyunları oynaması için alındı. Ömer çalışma ve oyun olarak gençlere örnek olmak zorunda. Sezon başında fiziksel açıkları çok fazlaydı. Yavaş yavaş belirli bir seviyeye geldi. TOFAŞ Gelişim maçında inanılmaz bir şut performansı gösterdi. Biz Ömer’i gençlere örnek olabilmesi için transfer ettik” dedi.  

ÇORLU BELEDİYESPOR SÜPRİZ BİR TAKIM

Pazar günü oynanacak olan Çorlu Belediyespor maçına da değinen Şemsettin Baş, “ Maçlar bir dakika bile gevşemeye gelmiyor. Bu ligde 40 dakika mücadele etmelisiniz. Biraz gevşediğinizde rakipleri sizi hemen cezalandırıyorlar. Rakibimiz geçtiğimiz hafta Kepez Belediyesi’ni yendiler. Sürpriz bir takım. Mücadele etmezsek, basit hatalarımızı azaltmazsak kolay maç olmaz. Ama bunları iyi yapar ve oyun şablonunu oturtursak istediğimiz sonucu alacağımıza inanıyorum” dedi.

TARAFTARLARIMIZ BİZLERİ YALNIZ BIRAKMASIN

Taraftarlarımızı Pazar akşamı salona beklediklerini söyleyen Baş, “Taraftarlarımız bizim itici gücümüz. Taraftarlarımız yeni bir takım olduğumuzu unutmasınlar. Bizleri yalnız bırakmasınlar, her maça bekliyoruz.   Onların çok gelmesi bizim başarılarımız ile doğru orantılı. Biz onlarla çok daha başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyoruz” dedi.