TC Kimlik No
Şifre

Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı

08/08/2014 15:12

İsveç'li oyuncu Samuel Holmen, kendisini kulübümüze bağlayan resmi sözleşmeye Özlüce Tesislerimizde gerçekleştirilen törenle imzayı attı.

Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı

İmza törenine Başkanımız Recep Bölükbaşı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, yönetim kurulu üyelerimiz Ali Turan, Ali Büyükkurt, Enver Kumova, Nihat Akınoğlu, Mehmet Küçükyalçın ve taraftarlarımız katıldı.

 

Başkanımız Recep Bölükbaşı, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün Bursaspor’un önemli günlerinden biri aramıza yeni bir futbolcu kardeşimizle sözleşme imzalamak için toplandık. Öncelikle kendisine, ailesine Bursaspor’a hayırlı olmasını diliyorum. Holmen aşkı biliyorsunuz uzun yıllar Bursaspor camiasında hep vardı. Sönmeyen bir ateşti. Fenerbahçe’de oynuyordu. Geçen sezon da alınması gündemdeydi. Bize kısmet oldu. İnşallah takıma çok katkı sağlayacak. Zirveye oynayacak olan Bursasporumuza katkı sağlayacağını düşünüyorum. Kendisine huzurlarınızda ‘hoşgeldiniz’ diyorum. Tabi Holmen’in Bursa’ya gelmesinde öncelikle Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a, Başkan Vekili Mahmut Uslu’ya ve CIO’ları Hasan Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz 2-3 gün görüştük orada. Holmen ile de görüştük. Bizi çok iyi ağırladılar. Yönetim kurulu olarak çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye etmek istiyorum. Çünkü kongreden sonra gerçekten Bursaspor’a desteğini hiç esirgemedi ve hep yanımızda oldu. Zaten sıklıkla bir araya geliyoruz. Holmen’in alınmasında da bize katkısı büyük. Ben tekrar başkanıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkanımızın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, bu transferin Bursaspor camiasına hayırlı olmasını dileyerek şöyle konuştu: “Bugün Bursaspor camiası için hayırlı bir gün. Bu cuma gününde güzel bir imza atıyoruz. Hedefimiz güçlü bir Bursa’nın güçlü bir takımı olmasıydı. Bu alanda da adımların atılacağını söylemiştik. Geçtiğimiz günlerde 25 gündür görüştüğümüz sonunda da değişik kulüplere gideceği söylenen değerli futbolcumuz Samuel Holmen bugün Bursasporlu olmuş oluyor. Bu sezon bize hizmet verecek. Camiamıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Bursa büyük bir kent güçlü bir kent. 3 milyonluk takımın kenti de güçlü olmalı, böyle bir kentin takımı da her zaman şampiyonluğa oynaması gerekiyor. Her geçen gün kendini geliştirmesi ve daha güçlü hale gelmesi gerekiyor. Bunun için de herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor. Bursaspor’un başarısı bizim başarımız. Bursapor’un başarılı olması Bursa’nın isminin dünyaya duyurulması, Avrupa’da başarılı olması gerekiyor. Bu açıdan herkesin kendi üzerine düşen görevi de yapması gerekiyor. Burada başkanımız Recep Bölükbaşı ve emeği geçen arkadaşlarımızı da kutluyorum. Fenerbahçe yönetimine de teşekkür ediyorum. Holmen de bir sürü kulüp peşinde koşmasına rağmen Bursaspor’u tercih etti. Bursaspor’da şampiyonluğa koşmayı tercih etti. Kendini kabul ettirmiş milli olan marka isimlerle birlikte Bursaspor’un takviye edilmesi gerekiyor. Transfer yapılacaksa bu tür transferler yapılması gerektiğini söylemiştim. Bundan sonraki atılacak adımlarda doğru işler yapılarak güçlü bir kadronun oluşması eksikliklerin tamamlanması, ayak üstü kararlar almadan bunu gerçekleştirmiş olacak. Bursaspor camiası en akılcı işleri yapacak. Bizler de Bursa olarak takımımızın arkasındayız. Bursaspor’un mali yönden güçlü olmasın gerekiyor. İyi futbol oynamayı isteyen ünlü bir teknik adama sahip. Bursaspor gerçekten Bursa’ya yakışır şekilde sonuçlar alsın hepimizin yüzünü güldürsün. Bursaspor Anadolu’nun başkenti. Tüm camiamızı iş adamlarımızı tüm taraftarlarımızı katkıya bekliyoruz. Şuanda zorunlu Passolig var.Ttaraftarlarımızı katkıya davet ediyoruz. Herkes Passolig sahibi olmalı. Büyükşehir ile kulüp arasında neler yapabiliriz, adımlar atacağız. Hedefimiz Bursaspor’un güçlü olması. Bunun için elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. İnşallah Bursa’ya yakışan bu. Bundan sonra atılan adımlar güzel, yeni hazırlıklar güzel sürprizler olmaya devam edecek. Onlar çekinmeden hamlelerini yapsınlar Bursa onların arkasında. Holmen de Bursa’mıza güç katmış olacak. Onun daha çok hoşuna gidecek bir camiaya geldi. Şimdiden hem kendisi hem ailesi hem de Bursaspor’a ve camiamıza hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Bursasporumuzun yeni transferi Samuel Holmen de şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle bu şansı bana verdiğiniz ve Bursapor’a transferimde bana güvendiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Başkana ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza… Geçen sene zor bir sezon oldu. İsteğim kadar maç oynayamadım. Daha fazla maç oynamayı istediğim bir kulübe geldim. Bursaspor benim için en iyi seçenekti. Muhteşem taraftarı olan çok büyük bir kulüp. Burada olduğum için çok mutlu ve heyecanlayım, en kısa zamanda takımıma katılmak ve antrenmanlara çıkmak istiyorum.”

Başkanımız Recep Bölükbaşı transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek şunları söyledi: “3-4 arkadaşımız var görüştüğümüz. Bir tanesi dünya çapında bir futbolcu son rötuşlar kaldı. Gene genç fakat dünyada söz sahibi bir ülkenin futbolcusu olan arkadaşımızla ilgili gerekli çalışmaları yaptık, tekliflerimizi sunduk. Şuanda onlardan cevap bekliyoruz. Onların dışında geçen dönem yabancılardan gitmek isteyenler vardı, onlarla ilgili çalışmamız var. Onlardan giden olduğu taktirde görüştüğümüz ancak beklettiğimiz futbolcu arkadaşlar var. Bu arada kurumsallaşma çalışmalarımız var. Kongrede söz vermiştik basketbol şubesi açacağımızı söylemiştik, kurduk. Başkanımıza yine teşekkür ediyorum Basketbol Federasyonu’nu arayarak 3. Ligde olmamızı söyledi. Hatta 2. Lig’den başlayabilirdik. Ama biz 3. ligden başlamayı tercih ettik. Bütün çalışmaları yapıldı. İnşallah Bursa’da çok güzel şeyler olacak. Önce iletişimi beraber yapacağız birbirimize tahammül edip sabır göstereceğiz. Sene sonunda çok daha güzel şeyler olacak.”

Bir basın mensubunun Aydın Karabulut’un kampa neden katılmadığını sorması üzerine başkanımız Bölükbaşı, “Aydın’ın dayısı vefat ettiği için kampa katılamadı izinliydi. Bugün buraya gelecek yarın da Holmen ile birlikte kampa katılacak” cevabını verdi. Bir diğer gazetecinin Holmen transferinin ayrıntılarını sorması üzerine, “Holmen’le ile 1 yıllık kiralık anlaştık. Ama ben satın almak istemiştim. Ancak kendisi ilk etapta kiralık olmayı düşündü. Fenerbahçe’ye herhangi bir bedel ödemedik” ifadelerini kullandı.

ANLAYIŞLI OLALIM

Renato Civelli’nin takımdan ayrılma durumunun olup olmadığı ile ilgili bir soruya ise başkanımız şu yanıtı verdi: “Ağzınızdan çıkanlar senet oluyor. Dışarıda gizliden yürüttüğümüz şeyler açığa çıktığında zamanında Bursaspor zarar gördü. Yönetim işleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Onlarla ilgili açıklama yapmak istemiyorum. Anlayışlı olursanız sevinirim. Geldiğimiz günden bu güne kadar yapılanlarla ilgili birkaç gün sonra dostane bir toplantı yapacağım. Ancak şu transferleri bitirelim. Gerekli açıklamaları yapacağız. Ne söz verdiysek hepsini yapacağız. Ama ben de sizlerden bir şey istiyorum. İki aydan beri yerden yere vuruyorsunuz, biz Bursaspor için uğraşıyoruz. Bize sorun diyorum, sormuyorsunuz. Lütfen bizim samimiyetimize güvenin. Biz Bursaspor için geldik. 2015’te seçim var başarılı olamazsak gideriz. Ama başarılı olmaya geldik başarılı da olacağız. 1 ayda kaçacaklar diyorlar, ben kaçmayacağım. Yıldızlarımızı satmayacağız. Bunu söyledik. Yabancılarla ilgili çalışmalarımızı da yürütüyoruz. Pinto gitmek için bizden 600 bin dolar para istedi. Beş kuruş para vermeden kendisini gönderdim. Bursaspor’un 1 kuruşun benim kuruşumdan daha değerli.”

Konuşmaların ardından Samuel Holmen ile sözleşme imzalandı.


Etiketler : Genel,,
  • Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı
  • Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı
  • Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı
  • Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı
  • Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı
  • Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı
  • Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı
  • Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı
  • Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı
  • Samuel Holmen Resmi İmzayı Attı