TC Kimlik No
Şifre

Şenol Güneş İmzaladı

29/05/2014 16:10

Yeni Teknik Direktörümüz Şenol Güneş düzenlenen törenle kendisini 1 yıllığına Bursaspor Teknik Direktörü yapan imzayı attı.

Şenol Güneş İmzaladı

Tanıtım toplantısına Başkanımız Recep Bölükbaşı ile birlikte Yönetim Kurulu üyemiz Recep Güzeldağ ve çok sayıda taraftarımız katıldı. 

BÖLÜKBAŞI; “ TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ BİR İSMİ”

Başkanımız Recep Bölükbaşı yaptığı açıklamada Yönetim Kurulu’nda Bursaspor’u geleceği için neler olabilir diye düşündüklerini ve teknik direktörlük görevine Türkiye’nin en önemli isimlerinden birisi olan Şenol Güneş’i getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bölükbaşı yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “ Çiçeği burnunda bir yönetim kuruluyuz ancak çok kısa olmasına karşın Bursaspor’un geleceği için ne olabilir diye düşünmeye başladık. Daha önce Mili Takım’da çok başarılı olmuş Trabzonspor gibi çok güzide bir kulübümüzde şampiyonluklar yaşamış tekrar yurt dışında birçok takım çalıştırarak ülkemizin göğsünü kabartan çok sevgili hocam Şenol Güneş’e hoş geldiniz diyorum. Gerçekten çok büyük bir camiayız. Geçen yıl çok sıkıntılar yaşadık ama bundan önceki yıllardaki gibi hedeflerimizi yüksek tutarak Bursa’mıza o güzel heyecanları tekrar yaşamak dileğiyle bugün hocamızla sözleşme imzalayacağız. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Aşağı yukarı bir haftadır görüşüyoruz. Bizi kırmadı. Bence yönetim olarak güzel bir şey yaptık. Rahmet Başkanımız İbrahim Yazıcı sağken Şenol Hoca ile çalışmak istemiştik. Ama kısmet olmadı. Bugüne kısmetmiş. Bizimle yeni sezona hazırlayacak. Bursaspor’umuza katkılar sağlayacağına inanıyorum. İnşallah başarılı oluruz. Başarılı olabilmek için sabırlı olmamız lazım. Tribünlerin Bursaspor’u çok iyi desteklemesi lazım. Birlik ve beraberlikle desteklerse özlediğimiz yabancı olmadığımız dereceleri alırız. Biz bu düşünceler içerisinde yönetime geldik. Hocamızda bu düşünceler içerisinde. Birlik ve beraberlik içerisinde gelecekte çok güzel şeyler yapacağımızı ümit ediyorum. Genel Kurul’da teşekkür etmiştim güzel bir kongreden sonra bize teveccüh gösteren oy atan, atmayan herkese çok teşekkür ediyoruz. 3 aday vardı. Seçimde Bursaspor’un kazanması gerekiyordu” dedi.

Bir taraftarın “Çin’de futbol hayatını sürdüren Batalla’nın Bursaspor’a geri dönmesi için girişimlerde bulunacak mısınız? Kulübün Batalla’nın bonservisi için  Taiwo ve 2 milyon Euro teklif ettiği doğru mu?” Sorusuna Başkanımız Recep Bölükbaşı şu yanıtı verdi; “ Bize Batalla için Taiwo ve 2 milyon euro teklifi gelmedi. Bizim dönemizde kulübe kazandırılan çok önemli bir futbolcuydu. Çokta başarılı oldu. Geçtiğimiz dönem kendisi ve yönetim arasında bir takım olaylar oldu. Burada oynarken futbolcuların sabretmesi lazım. Batalla için şuanda istenen rakamlar çok yüksek. Biz 3.5 milyon euroya sattık. Şuanda müracaat ettiğimiz an bonservis bedeli 5 milyon Euro. Şimdi gittiği kulüpte yıllık 2 Milyon 200 bin euro alıyor. Satışı da yok. Maliyeti çok yüksek.  Batalla bizim gönlümüzde kalsın. Kafamızda kalmasın. Batalla gibi daha bir çok futbolcu Bursaspor’a gelecektir. Bursaspor, başkanlarla, futbolcular ve yöneticiler ile ölçülmemeli. Bursaspor çok büyük camia. Sosyal medyada çok yazılıyor. O defter kapandı. Artık yeni Batalla’lar gelecek. Bursa’ya geldiğinde hak ettiği ilgiliyi görecek. Kendisi belki futbol oynamak için Bursa’ya gelmeyecek ama buraya geldiğinde hak ettiği saygıyı ve sevgiyi göstereceğiz” dedi.

 

GÜNEŞ; “TRİBÜNLERİ VE SPORCULARIYLA SEYİR ZEVKİ YÜKSEK BİR TAKIM OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Yeni Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ise yaptığı açıklamada salonda gördüğü atmosferden dolayı çok mutlu olduğunu ve Bursaspor’da başarılı olabilmek için camianın birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Güneş yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bugün Bursa’ya gelişim ani oldu. Bende gelmeyi beklemiyordum. Başkan “haydi gidiyoruz” dedi. Bu atmosferi görmek beni mutlu etti. Heyecanım  daha da arttı. Tabii çok şey söylenebilir. Durum tespiti yapmak lazım. Zaman içerisinde konuşulacak. Zahmet ettiniz buraya geldiniz. Bu kulübe sahiplendiğinizi gösterir. Samimi olduğunuzu düşünüyorum. Demin bana çiçekler verildi. Ben çiçeklerin buket yapılmasından yanayım. Hepimiz birer çiçeğiz. Buketleri yapmak önemli. Çiçeklerin solmasını istemiyoruz. Tesisi ilk kez geldim. Yönetim odasındaki tabloyu kimse kolay kolay yapamaz. Taraftarın ortaya koyduğu bir gösterge.  Birlikte ve samimi olmak gerekiyor.  Küçük hesaplar büyük camiaları çok yaralıyor. Bölünmeler, ayrıştırmalar oluyor. Bursaspor’un şöylede bir şansı var. Şampiyonluğu da gördü, aşağı düşmeyi de gördü. Tecrübesi var. Ekonomik gücü olan birçok kulüp, taraftar oluşturamıyor. Taraftarı olanında iyi bir birliktelik sağlaması gerekiyor. Bu kulübün iyiliği için ne yapmamız gerektiğini iyi düşünmemiz lazım. Ben de dahil. Sizin ve benim vereceğim her zarar kulübü etkiler. Sevgiyle sahiplenmeli. Desteklenmeli sahiplenilmeli. Taraftarın değerini bilmesi ve taşıması önemlidir. Kurallar koyulması lazım. Bu kurallar işin işleyişinin kolay olması için. Kimsenin kimseden üstünlüğü yok. Samimi olarak ortak duyguları ortaya koymamız lazım.  Taraftarımızın sebep olduğu olaylar nedeniyle bu sezon 3 maçımızda cezalıyız. Fair-Play da 1.olsaydık daha iyi olmaz mıydı? Ekonomik olarak çok şeyde kaybedildi. İşimiz kolay değil. Ne benim, ne taraftarın, ne medyanın işi kolay değil.  Birlikte hareket etmeliyiz. Bir eser medyana getirmek için herkes destek vermeli. Bu duygularla burada olduğumuzu düşünüyorum. Belki birine kızacağız ama çalıştıracağız. Bütün başarılı takımlarda zaman zaman dalgalanmalar olur. Mühim olan bunun sürmemesi. Herkesten bir takım fikirler alacağız. Bir süre sona bir bakacağız çok daha iyi olacağız. Ben samimi olarak işe başlayacağım. Düzgün insanlar olmamız gerekiyor. Beceriyi de kullanacağız. Bursa potansiyeli olan bir şehir. Bugün itibari ile sizlere teşekkür ediyorum. Futbola girmiyorum ama onlara bakacağız. Ekonomi, teknik kadro ve anlayış oyun felsefesi irdelenecek. Hepimizin beklentisi beğeniyle izlediği Bursaspor istiyoruz. Oyuncu ve seyircinin keyif alacağı bir ortamı yaratmak istiyoruz. Biraz daha motive etmek gerekiyor. Bugün itibariyle Başkan ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum. Beni buraya layık gördüler. Rahmetli başkan İbrahim Beyle böyle gelme durumum vardı. Birisinde Kore’deydim diğerlerinde ise görevimden yeni ayrılmıştım. Bir yıl ayrı kalmayı düşünmüştüm. İlk defa bir görüşmem oldu. Başkanım çok kolay şekilde bizi buraya aldı. Allah mahcup etmesin. Hepimizin morale ihtiyacı var. En çok futbolcularımızın sahada desteğe morale ihtiyacı var. Bunu da taraftarlarımızın kendilerine vereceğini düşünüyorum” dedi.

GÜZELDAĞ; “ ZEYTİN DALI UZATTIK”

Yönetim Kurulu Üyemiz Recep Güzeldağ ise yaptığı açıklamada, “ Biz çok kısa zaman içerisinde Yönetim Kurulu oluşturduk. Bir günde yaptık. İki gün sonrada hocamızı bulduk. Hayal ettiğimden daha çabuk olduk.  Ben uzun yıllardır taraftardım. Şampiyonluk sezonunda o birlik ve beraberliği yakalamış ve şampiyon olmuştuk. Son maçta yurt dışındaydım. Çok istememe rağmen rahatsızlığım nedeniyle gelememiştim. İnşallah hocamız, başkanımız ve taraftarımız ile birlikte parmakların sıkışık tek yumruk olduğu gibi birliktelik yakalarız.  Bunu başarırsak yine şampiyon oluruz. Burada gerçekten Bursalı  ve Bursaspor taraftarları var. Bunlardan bir tanesi de benim. Zaman zaman doğuya gittiğimde bana nerelisin diyorlar? Bursalıyım, Bursasporluyum diyorum. Bayrağımız o kentlerde dalgalanıyorsa neden bu kırgınlıklar var? Çok iyi bir seçim sonrası ve çok iyi bir oyla bize teveccüh gösterenlere layık olmak için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu çalışmalarımızda sağımızda ve solumuzda taraftarlarımızı görmek istiyoruz. Biz zeytin dalı uzattık. Anlamını bilen kardeşlerimize kucaklarımızı açtık. 2 gün sonraki yönetim kurulumuzda Türkiye’nin kimlik olarak 1 numarası olan Şenol hocamızı çağırdık. Taraftarlarımız sayesinde bizleri kabul etti. Başta başkanımıza ve yönetim kurulumuza, bizlere genel kurulda oy verenlere, vermeyenlere çok teşekkür ediyorum. Yeni bir sayfa, yeni hayat ve yeni bir Bursaspor diyorum” dedi.

GÜNEŞ; “ BURSA POTANSİYELİ YÜKSEK BİR ŞEHİR”

Bir medya mensubunun “Uzun aradan sonra bir takımda çalışmaya karar verdiniz? Bursaspor’u neden seçtiniz?” sorusuna Güneş, “ Bir kere Bursaspro Kulübü camia olarak önde olan bir kulüp. Şampiyon olmuş beş kulüpten birisi.  Kore’den döndükten sonra 3 yıla yakın Trabzonspor’da çalıştım. Sonra ayrılmak zorunda kaldım. Sene içerisinde de bana teklif geldi. Kabul etmememin kulüpler ile ilgisi yoktu.  Ayrıldıktan sonra bir kulüpte çalışmayı düşünmedim. Dinlenmem gerekiyordu. Çalışmadığım süre uzadıkça heyecanım arttı. Yurtdışına da gidebilirsiniz. Orada para da kazanabilirdiniz. Türkiye’de kalırsanız şampiyon takımlar var. Kitleleri arkalarından sürükleyen takımlar bunlar. Birçok sebepler var. Bursaspor camiasının beklentisi var. Şampiyonluk kolay bir şey değil. Şampiyonluk olursa kimse hayır demez. Beklentim benimde şampiyonlar ligine gidebilmek. Çünkü kulübü maddi olarak çok daha üst seviyeye çıkartır.  Birçok kulüpte birçok değerler var ama burada her değer var. Belki sanayi olarak burası çok daha güçlüdür ama katkı azdır. Artıları fazla olan bir şehirde iş yapma olasılığı var. Takım kadrosu için bir şey söylemek şu aşamada doğru olmaz. Benim hazır olmam bu kararımda etkili oldu. Belki 3-4 ay önce konuşsaydık olmayabilirdi. Bu şehre her antrenör gelmek ister. Potansiyeli olan bir şehir. Yeni stadyum yapılıyor. Marka değeri yükseliyor. Tesisler gayet iyi. Eksik olan şeyleri tamamlayacağız. Altyapıdan isimleri yukarıya çıkartacağız. Sizin de sayabileceğiniz bir 11’i sahayı çıkartmak en büyük arzumuz. Mümkünse yerliden olsun ama olmazsa yabancıdan olsun. Bu yıl biraz zor olacak. Buraya iddialı olarak geldim. Takımı aldığımdan daha iyi konumlara getireceğimi düşünüyorum. Bursaspor’un altyapısından oyuncu çıkartabilmesi beni cezbetti. Bursaspor altyapısından daha öncede futbolcular çıktı ve Bursaspor başarılı oldu ama bunun devamı gelmedi.  Tam derslik bir olay. Devam etmesi gerekiyordu. Tam yaşı tecrübesi yerinde dediğimiz oyuncuların katkısı olmadı. Alttan katılan oyuncular var. Kolay olmasa bile onları da deneyeceğiz. Bizim için avantaj. Herkesin kendi işini yapmasını istiyorum. Benim asıl işim A takımın yarışmasını yapabilmek. Bursaspor bu konuda dış görüntü olarak iyi düşünüyorum. Bu taraftarın beklentilerine karşılık vermek istiyorum. İnşallah Allah mahcup etmez” dedi.

DEĞERLENDİRMELER YAPACAĞIZ

A Takımın durumu için henüz hiç bir şey konuşulmadığını ancak yapılacak olan görüşmeler sonrasında durumun netleşeceğini ve  Bursaspor’un önündeki 5 yılı projelendirmeyi hedeflediklerini söyleyen Güneş, “ Eldeki mevcut oyuncular üzerinde durmak lazım. Tanıdıklarım var. Onları konuştum. Yabancılar ile mukavelesi bitenler var. Ortada olanlar ve kalması gerekenleri var. Belli mevkilerde boşluklar var. Yerli oyuncular ile ilgili takıma katkı yapmamış isimleri değerlendireceğiz. Almakta, vermekte zor iştir. En büyük sıkıntı budur. Geçen sezon zaman zaman iyi maçlar çıkartan Bursaspor’u da gördük. Beklediğim puanın altında olması yönetimde ve camiada olumsuzluk yarattı. Kendime güveniyorum ama yönetim 1 yıl görevde. Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz yönetimde kalsalar da, gitseler de, önümüzdeki 5 yıllık süreci kurabilmek için çalışacağız. Teknik kadro ile ilgili durum değerlendirmesi yapacağız. Kafamızda muhakkak düşüncelerimiz var” dedi.    

 

 

 

 

.

 

 

 


Etiketler :
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı
 • Şenol Güneş İmzaladı