TC Kimlik No
Şifre

Arşiv Haber

21/12/2005 09:28

Ligin ilk devresini en yakın rakibi Antalyaspor`un 9 puan önünde bitiren Bursaspor`da 3 futbolcu 17 maçın tamamında eksiksiz forma giydi.

Özellikle son haftalarda alınan başarılı sonuçların mimarı olarak gösterilen kaleci Yavuz ile defansın sigortaları Miu ve Ünsal bu başarıya ulaşan isimler oldu. 1530 dakika sahada kalan muhteşem üçlü, ikinci devrede de Timsah`ın en büyük silahları olacak.
YUNUS İLE FRASİ DE
Bu oyuncuları daha sonra 1504 dakika sahada kalan Yunus Altun izledi. Attığı gollerle taraftarların gönlünde taht kuran tecrübeli futbolcuyu 1484 dakika ile kritik anlarda fileleri havalandıran Frasineanu takip etti. Serkan Reçber 1483, Egemen ise 1386 dakika ile Yeşil Beyazlılar`ın ilk devredeki en çok forma giyen futbolcuları oldu.
FORMAYA HASRETLER
Bursaspor`da ilkyarıda sadece 4 isim hiç forma giymedi. Kaleciler Tamer Coşkun ve Serdar Nişancı ile birlikte, Bülent Bal ve Mehmet Önür sahaya çıkmayan isimler oldu. Futbolcuların istatistik oranlarında dikkat çeken diğer bir özellik ise kaptan Serdar Topraktepe`nin 16 maçta oynamasına rağmen, sadece 2 maçın tamamında 90 dakika forma giymesi oldu. Tecrübeli futbolcu 1089 dakika sahada kaldı.