TC Kimlik No
Şifre

Sakaryaspor`da görevden ayrılan Hikmet Sevim`in yerine, geçici olarak alt yapı antrenörü Recai Çaloğlu getirildi..

15/12/2005 16:32

Sakaryaspor`da teknik direktör Hikmet Sevim`in ardından geçici olarak göreve getirildiği bildirilen yardımcı antrenör Adem Erbay ve kaleci antrenörü Bayram Berber de istifalarını yönetime sundu.

Bu gelişme üzerine takımın başına geçici olarak alt yapı antrenörü Recai Çaloğlu getirildi.

Çaloğlu, büyük bir sorumluluğun altına girdiğini, ancak görevinin bilincinde olan bir teknik adam olduğunu kaydetti.

Son günlerde takımda meydana gelen olumsuz gelişmeleri oyunculara yansıtmaktan kaçındıklarını bildiren Çaloğlu, tüm düşüncelerini Bursaspor maçına yoğunlaştırdıklarını belirterek, ``Hemen hemen her takımda bu tür olumsuz gelişmeler olabilir. Teknik direktör istifa eder, yönetim istifa eder, hatta oyuncular arasında husumet olabilir. Ancak her ne olursa olsun, oyuncular sahaya çıktıklarında ellerinden geleni yaparlar. Kimse kendisi için oynamıyor, herkes takımı için bir şeyler yapmanın peşinde.

Bursaspor maçı oldukça zor bir karşılaşma olacak. Sahada dişe diş bir mücadele göreceksiniz. Bu ligin birinci sıradaki takımıyla karşılaşacağız. Muazzam bir çekişme olacağa benziyor. Her iki tarafta ligin ilk devresini puan kaybetmeden kapatmak istiyor. İki ihtimalli bir mücadele olacağına inanıyorum. Beraberlik bizim için hiçbir şey ifade etmiyor.`` diye konuştu.

Öte yandan, Bursaspor ile hafta sonunda yapılacak maçın hazırlıkları yeni antrenör Çaloğlu gözetiminde Rüstemler Tesisleri`nde yapılan çift kale maçıyla sürdürüldü. Antrenmana sakatlığı bulunan Nezir katılmazken, hafif sakatlığı bulunan Serdal ise düz koşu yaptı.