TC Kimlik No
Şifre

Olağan Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

30/11/2010 22:10

Olağan Divan Kurulu Toplantısı bugün Almira Hotel Sude Salonu`nda yapıldı ve daha sonra Divan üyeleri birlikte akşam yemeği yediler.

Untitled Document

Başkanımız İbrahim Yazıcı olağan divan kurulu toplantısında Divan Kurulu üyelerinin sorularını yanıtladı. Başkan Yazıcı kamuoyunda dedikodulara neden olan ve akıllarda kalan soruları da içtenlikle yanıtladı. "2010-2011 sezonunda Kulübün, gelir ve giderlerinin dengelendiğini kaydetti. Başkanımız İbrahim Yazıcı sezon başında alınamayan göğüs reklamı ile ilgili ise, "Benim Bursaspor`um hep zirvede olmalı. Şampiyon olmuş bir takımın göğüs reklamı olmaz mı? Herkesle konuştum. Cumhurbaşkanına bile mektup yazdım" diye konuştu.

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu, olağan toplantısını Almira Otel`de yaptı. Divan üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Başkan İbrahim Yazıcı, üyelere gelir giderlerle ilgili ve takımın genel durumuyla alakalı bilgiler verdi. Şampiyonluktan sonra gelirlerin arttığını belirten Yazıcı, "Göreve geldiğimizde 25 milyon borç vardı. Bugün kasasında parası olan bir Bursaspor var. Ona karşın tenkit ediliyoruz. Parasını alamadığı için antrenmana çıkmayan futbolcular vardı. Bugün futbolcu teknik heyete borcu olmayan bir Bursaspor var. Basında yer alan bazı yazılar var. Bursaspor`da başkanlık yapan biri mahkemelere devamlı birşeyler gönderiyor. Başarıyı kıskananlar var. Bursaspor`un buralara tesadüf gelmediği için devam etme kararı aldım. Bursaspor`un zirve takımı olduğunu tüm Türkiye`ye gösterdik. Bursaspor Macunköy`de maç yapıyordu, şimdi ise Old Trafford`da mücadele ediyoruz. Biz geldik devamlı çıkış yapıyoruz. Ondan sonra nelerle suçlanıyoruz. Bunları yazan ellere, gözlere yazık. Bu şehre kimlik katan bir Başkan İbrahim Yazıcı. En az konuşan benim. Ben Bursaspor haksızlığa uğrarsa konuşurum" dedi.

Çomak Sokmak İsteyen Çok
Bugün yerel bir gazetede çıkan temlik dedikodularınada açıklama getiren Başkan İbrahim Yazıcı, "Hesaplara para aktardığımız için mahkemeye verilmişiz. Biz göreve geldiğimiz de uçan kuşa borç vardı. Valilik kampanya yaptı. O gün 7 trilyon toplandı. Allah razı olsun. Ama orda kaldı. Keşke devamı olsaydı. Şimdi millet konuşuyor. O para bizim hesaba yatsa para uçacaktı. Alacaklılar alacaktı. Bursaspor menfaati için suç işlediysem ona da razıyım. Paraları başka bir hesapta toplayalım kimse almasın diye hesapladım. Kullanmadığım bir hesapta paralar toplandı. Gelen paraların yatış şekli "Bursaspor`un hesabına emaneten" diye yatırıldı. Oradaki paraların faizi bile hesaplara işlendi. Napmışız, Bursaspor`un menfaatlerini korumuşuz.Bundan dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş. Divana bilgi veriyorum. Kimse beni ve yönetimimi yolsuzlukla suçlayamaz. Bursaspor çok iyi gidiyor. Ama buna çomak sokmak isteyenler var" şeklinde konuştu.

Şampiyon Olmuş Takımın Göğüs Reklamı Olmazmı
Sezon başında göğüs reklamı ile ilgili sıkıntı yaşadıklarını ve sonunda da reklam almamaya karar verdiklerini belirten Başkan Yazıcı, "Benim Bursaspor`um hep zirvede olmalı. Şampiyon olmuş bir takımın göğüs reklamı olmaz mı. Herkesle konuştum. Cumhurbaşkanına mektup yazdım. Bursaspor`da politika olmaz. Göğüs reklamı olarak en az 1 milyon TL verildi. En fazla Jetpa verdi. Rakamı söylemek istemiyorum. Ancak herkes Bursaspor`a reklam da veremez. Trabzonspor forma reklamı olarak 3,5 milyon dolar alıyor. Nereden aldık nereye getirdik bu takımı. Ancak bırakırsamda ter temiz bir Bursaspor bırakacağım" dedi.

Daha sonra Divan Kurulu üyeleri ve Yönetim kurulumuz yemeğe geçerek birlikte akşam yemeği yediler.