TC Kimlik No
Şifre

Divan toplandı

05/05/2010 09:13

Divan Kurulu toplandı. Bursaspor 2. Başkanı Haluk Özkıyıcı kulübün başarısı ile 3 ayda 10 milyon TL gelir elde ettiklerini belirterek, borçların giderek azaldığının altını çizdi.

Almira Otel`de Kadir Şankaya başkanlığında toplanan divan kuruluna yönetim kurulu üyeleri ve divan üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kadir Şankaya, şampiyon olacaklarını belirterek, "Yüzde 90 bizim şansımız. Kulübümüzün aldığı bu başarı divan kurulu olarak bizi mutlu etti. Ben en genç başkanıydım Bursaspor`un. Allah bana inşallah bunu da gösterir. Stat veledrom olarak kesinleşti. Benim içinde önemli. Veledrom şu anda çok müsait. Yerinde yapılsa 5 senede bitmez. Ama Veledromda yapılsa 1.5 senede bitiririz. Allah kısmet ederse şampiyon olacağız. Şampiyonlar liginde mücadele edeceğiz. Stadyumun buna yetersiz olduğunu gördük. Yönetim eksikleri gidersin ve bize İstanbul`da maç izlettirmesinler" dedi. Kadir Şankaya`nın ardından söz alan Bursaspor 2. Başkanı Haluk Özkıyıcı, 3 aylık gelirin 10 milyon TL olduğunu belirterek, "Borçlar giderek azalmıştır. 2017 yılına kadar yapılandırılmış vergi borcumuz vardır. SGK`ya borcumuz yoktur" diye konuştu. Özkıyıcı, SGK borcunun olmadığını gösteren iki belgeyi Kadir Şankaya`ya teslim etti. Özkıyıcı, Şenkaya`nın mevcut stadyumun UEFA kriterlerine uygun olmamasıyla ile ilgili soruya ise, "Mevcut stadın bir çok eksiği tespit edildi. Bu stadyumda yıllardan beri yapılamayan eksikler vardı. Bazıları giderildi. Atatürk Stadı`nda 22 adet eksiklik bulundu . Bunlar giderilemeyecek şeyler değil. Biz bunun programını yaptık. 19 Mayıs`tan sonra maçların oynanacağı süreye kadar çalışmaları tamamlayacağız. Jeneratör yetmiyor, aydınlatması eksik, sağlık odaları eksik, bunlar bir şekilde çözülecek. VİP tribünün arkasında 400 kişilik alan istiyorlar. Basın tribünün kapasitesi ve şekli uygun değil. Naklen yayın araçları ile ilgili alan sıkıntımız var. Bayan tuvaletler ve kapılardaki girişlerin düzenli sağlanması isteniyor. Bizim stadyumumuz kriterlere uysa dahil ikinci bir stat göstermemiz gerekiyor. Hepimiz maçları Bursa`da oynamak istiyoruz. Seyircimizin buna layık olduğunu düşünüyoruz" cevabını verdi.

"SATILIK OYUNCUMUZ YOK"

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan ise, aldıkları futbolcuların isabetli karar olduğunu gelen başarı ile gördüklerini kaydetti. Futbolculara yok denecek kadar az borcun olduğunu yineleyen Mestan, "Futbolcuların borçları ödendi. Sezon bitiminde bazıları ile mukaveleyi uzattık. Buna kendi içimizde karar verdik. Şu an bizim istediğimiz boşta kalan oyuncumuz yok. Transfer haberlerini bende gazeteden okuyorum. Sercan üzerinde İstanbul medyası çok durdu. Biz oyuncu satmayacağız. Bizim ağzımızdan çıkmayan hiç bir habere inanmayın" diye konuştu.

Kaynak:Bursa Haber Gazetesi