TC Kimlik No
Şifre

Sezer Sezgin: “Basketbol Şubemiz Hayırlı Olsun”

12/08/2014 16:31

Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sezer Sezgin basketbol şubesinin kuruluşu ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Sezer Sezgin, “yıllardır özlemini çektiğimiz Basketbol Şubemizin kuruluş müjdesini veriyorum” dedi. Sezgin sözlerini şöyle sürdürdü;  “Değerli Bursasporlular, sevgili basın mensupları, Basketbol şubemizin tanıtımı ile ilgili düzenlediğimiz basın toplantımıza hoş geldiniz diyerek Başkanımız Recep Bölükbaşı ve yönetim kurulumuz adına hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Uzun yıllardır taraftarlarımızın özlemini çektiği, hasretle beklediği basketbol şubemizin kuruluş müjdesini vermek için buradayız. Bugün Bursaspor basketbol takımımızın, 3. Ligde mücadele edebilmesi için gerekli işlemleri tamamlayarak Türkiye Basketbol Federasyonu nezdinde resmiyete kavuşturduk. Gözbebeğimiz futbol takımımızın yanında yeşil beyaz armamızın gururla sergileneceği yeni bir branşımız daha hayata geçiyor.

Başkanımızın daha önce ifade ettiği ve geçen hafta kamuoyuna duyurduğu basketbol şubemiz hayırlısıyla 3. Ligde mücadele ederek Bursaspor markasını fair-play anlayışıyla daha da yukarıya taşımaya çalışacak. Bu süreçte en çok, büyük Bursaspor taraftarımızın desteğine ihtiyaç duyacağız.  Bu zorlu yolda, diğer branşlarımızda olduğu gibi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Süleyman Şahin’in destekleriyle yanımızda olacağından şüphe duymuyoruz. Kabul etmeliyiz ki önümüzde uzun bir yol var. Değerli hocalarımızla birlikte doğru ve Bursaspor’a yakışır bir planlamayla hareket etmek istiyoruz. Bursaspor taraftarını mutlu eden, gücünü Bursa’dan alan, genç, dinamik, heyecan veren bir yapı oluşturabilirsek öncelikli hedefimize ulaşmış oluruz. Tabi ki, Bursaspor’un olduğu yerde iddia da olacak. Ama dediğim gibi önceliğimiz fair play anlayışıyla sporun özüne ve Bursaspor ismine yakışır bir şekilde ilerlemek. İnşallah sizlerinde desteğiyle güzel bir atılım gerçekleştirip Türk spor kamuoyuna örnek oluruz. Bursaspor basketbol takımı camiamıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bir basın mensubunun, 'sponsor desteği ile ilgili bir gelişme var mı?' Sorusunu cevaplayan Sezgin şunları söyledi;

Sponsorluk için görüştüğümüz bir firma vardı fakat sonuca ulaştıramadık. Yeni sponsor çalışmalarımız devam ediyor. Fakat sponsorumuz olsa da olur olmasa da olur. Bursaspor Kulübü büyük bir kulüptür ve  basketbol takımımızı 3. ligde mücadele ettirecek güçtedir.

Müsabakaların oynanacağı salon ile ilgilide bilgi veren Sezer Sezgin; “Nilüfer 100.Yıl Spor Salonu ve Atatürk Spor Salonu’nda maçlarımızı oynamak için temaslarımız sürüyor” dedi.

Kombinelerle ilgili sorulan soruya ise; “Taraftarlarımızın talepleri var fakat bu talep yüksek sayıda olursa Basketbol takımımız için kombine çıkarabiliriz” dedi.